04.07.2020, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Na vítězství jsme museli vynaložit velké úsilí

Radim Kučera: Na vítězství jsme museli vynaložit velké úsilíVýhra proti Prostějovu se znovu rodila těžce. Vysočina o ní nerozhodla až v nastaveném čase, jak tomu bylo při předchozím prostějovském představení v Jihlavě, ale pořádně se na tři body nadřela. Radost z toho snad měli fanoušci, kteří viděli pět branek, dvojí vyrovnání FCV a vítěznou jihlavskou branku deset minut před koncem.

Jak předposlední domácí duel v sezóně viděl trenér Radim Kučera? Šlo o zaslouženou výhru? „Možná by byla zaslouženější, kdyby nám v úvodu zápasy spadly do sítě tři gólovky po křížných střelách. Měli jsme dát branku, aby se mužstvo trochu zklidnilo a poté se nemuselo v dalších minutách tak nadřít. Soupeř pak postupem času vystrkoval růžky, dal gól na 0:1 a poté byl dokonce blízko druhé brance do šatny. To by nás poté stálo hodně sil takto nepříznivě se vyvíjející duel otáčet. Do druhé půle jsme samozřejmě šli s tím, že chceme co nejdříve snížit, což se nám naštěstí podařilo. Náš tlak pokračoval, ale zároveň se ukázalo, jak je Prostějov nebezpečný z brejků díky Koudelkovi a Píchalovi. Přišla tak druhá branka v naší síti a kluci pak museli vynaložit veliké úsilí, aby soupeře dokázali porazit. Byl to hodně těžký zápas a jsem si vědom, že to v naší hře místy drhlo.“

Do duelu vyběhla možná nejmladší sestava v dvacetileté historii FCV s věkovým průměrem necelých 24 let. Rozhodně tedy šlo o nejmladší defenzívu. Neměl jste z tohoto aspektu obavy? „Historii klubu zase tak neznám, ale je mi jasné, že obrana s gólmanem byli hodně mladí. Určitá rizika to neslo, ale my jsme do utkání šli v situaci, kdy šance na třetí barážovou příčku byla už pouze teoretická. Tvorba sestavy měla nějaký vývoj s ohledem na zdravotní stav a též to, jak nám v defenzívě nevyšel zápas v Pardubicích. Navíc si dnes Karel Pojezný řekl už ve 30. minutě, že chce střídat, takže šlo o vynucené střídání. Čím více je změn, tím je logicky méně sourodá naše hra. Výhodu je, že šanci dostávají mladí kluci a naši odchovanci. A očividně se snaží příležitost chytiti za správný konec,“ řekl po utkání Kučera.

Domácí lodivod upozornil na jeden významný aspekt zápasu: „Na konečném výsledku zápasu se asi podepsala větší kvalita a šíře naší lavičky náhradníků. A to i přesto, že nás také trápí zranění Tlustého, Arroya či Shudeiwy. Viděli jsme, že hosté přijeli jen se čtveřicí náhradníků do pole, přičemž tři z nich jsou ještě hodně mladí a neznámí. Nakonec museli do utkání nastoupit, čímž Prostějov ztratil trochu na dravosti. A my toho využili. Jsem rád, že to dnes Adamovi Ritterovi vyšlo. Celou sezónu laboruje s drobnými zdravotními problémy, což platilo i pro tento týden. Nakonec se ale dokázal dát dohromady a vstřelil pěkný gól. Za dvacet minut se stihl ukázat v dobrém světle.“

Na Ježour TV nabízíme pozápasová slova kouče Radima Kučery. Před ním jsme nemohli vyzpovídat nikoho jiného, než Adama Rittera – osmnáctiletého odchovance, který v druhém ligovém utkání vstřelil premiérovou branku, která měla hned hodnotu tří bodů!