04.07.2020, Redakce

Vysočina dvakrát srovnala a Adam Ritter trefil výhru!

Vysočina dvakrát srovnala a Adam Ritter trefil výhru!Vysočina vydřela zasloužené vítězství proti Prostějovu. V ofenzivní partii ve velkém horku neproměnila řadu šancí, dvakrát dotáhla vedení hostů, když skórovali Stanislav Klobása a Rajmund Mikuš, a v 81. minutě se dočkala parádní vítězné trefy z kopačky Adama Rittera, jenž se v lize za „áčko“ trefil vůbec poprvé – 3:2 (0:1)!

28.kolo, sobota 4.7.2020, 17:00
3:2
(0:1)
ProstějovProstějov

Góly: 49. Klobása, 75. Mikuš (pen.), 81. Ritter – 34. Zapletal, 64. Stáňa.
ŽK: 80. Diouf – 58. Píchal, 77. Koudelka, 88. Kovář.
Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Klupák.
Diváci: 5490
FC Vysočina: Lancman – T. Svoboda (69. Javůrek), Křišťál, Pojezný (46. Diouf), F. Novotný – Fortelný, Lacko – Mikuš, Zoubele (69. Ritter), Smejkal (46. Jakub Rezek) – Klobása (83. Koubek). Náhradníci: Veselý - Chok.
Prostějov: Mucha – Stříž (85. Lachman), Schuster, Machynek, Lutonský – Zapletal, Slaměna, Pernackyj (85. Ircing), Šteigl (68. Kovář) – Píchal (58. Stáňa), Koudelka

Kouč Radim Kučera učinil tři změny oproti utkání v Pardubicích, když místo Dioufa, Javůrka a Shudeiwy nastoupili Křišťál, Novotný a Smejkal.

Velmi mladá základní sestava FCV do utkání vyběhla hodně aktivně. Její úsilí bohužel degradovala neschopnost proměnit šance. Už v 1. minutě po rohu Smejkala hlavičkoval mimo tři tyče Zoubele. Na druhé straně v 8. minutě pálil Šteigl a Lancman musel na zem, aby jeho pokus lapil. V 9. minutě Vysočina po centru Smejkala vstřelila branku, když Zoubeleho hlavičku posunul do branky Klobása, ovšem sudí viděli ofsajd. V 15. minutě šel na Muchu z úhlu Mikuš, překonal jej, ale jeho nedůrazný pokus hostující obránci zastavili před brankovou čárou. V 17. minutě se neujala ani rána Fortelného zpoza vápna. To stejné lze napsat i o následné střele Lacka za hranicí šestnáctky. Ve 27. minutě se ke střele z levé strany vápna dostal Píchal, ale ani on branku netrefil. V 31. minutě měl velkou šanci Klobása, když se k němu dostal odražený míč, ovšem domácí kanonýr vysoko přestřelil. V 33. minutě o sobě zase dali vědět hosté. Nejprve Lancmana nezaskočila střela Zapletala, ovšem tentýž hráč se už o minutu později radoval, když do sítě přesně usměrnil hlavičku – 0:1. Ve 42. minutě mohlo být z jihlavského pohledu ještě hůře, když Píchal pod tlakem z malého vápna překopl branku. Ve 42. minutě se snažil o vyrovnání Smejkal, ale jeho střele z vápna neměla gólové parametry,

Snažení FCV pokračovalo i ve druhém dějství. Ve 48. minutě si šanci drzým průnikem vypracoval Rezek, ale získal jen roh. A z něj konečně zahřmělo! Mikušův centr našel hlavu Klobásy a ten se nemýlil – 1:1! Domácí kanonýr si zajímavou přihrávku do vápna našel i v 53. minutě, ale hostující beci jeho úmysl vystihli. Na druhé straně Lancmanovu pozornost prověřil Píchal, ale domácí gólman se zaskočit nenechal. V 60. minutě si na přihrávku Svobody do vápna naběhl Fortelný, ale výsledkem byla nedůrazná střela, s níž Mucha neměl vážný problém. Jenže fotbal nemá logiku a brejky jsou problém pro každý tým. Jeden takový po chybě jihlavské defenzívy vyřešil Koudelka v 64. minutě skvěle. Po svém úniku Křišťálovi vyslal za obranu Stáňu, který se podél vyběhnuvšího Lancmana nemýlil – 1:2. Vysočina se nadále tlačila za vyrovnáním a byla odměněna. V 75. minutě Ritter poslal do šance Lacka, který ji nevyužil, ale Muchou odražený míč sledoval a byl faulován. K penaltě se postavil Mikuš a zkušeně proměnil – 2:2! Ofenzivní partie nadále pokračovala a Jihlava byla nadále lepším celkem. A v 81. minutě strhla vedení na svoji stranu, když odražený balón z hranice vápna uklidil pod břevno Adam Ritter – 3:2! Odchovanec a dorostenecký reprezentant zaznamenal svoji první ligovou branku! Hotovo však ještě nebylo, neboť v 89. minutě šli hosté do brejku v podání Koudelky. Tentokrát však střela prostějovského hráče letěla vedle tyče. Na druhé straně se z křídla dral do šance Rezek, ale pálil jen do boční sítě. Když se v nastaveném čase neujaly dvě standardky Prostějova, tak tři body zůstaly doma!

14.kolo | Prostějov - FC Vysočina | 1:1
28.kolo | FC Vysočina - Prostějov | 3:2