26.04.2009, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Mostu bod, který může mrzet

Vysočina veze z Mostu bod, který může mrzetFotbalisté FC Vysočina historicky první vítězství z Mostu nepřivezou a zároveň prodloužili sérii bez výhry na 4 zápasy. V utkání 24. kola remizovali 0:0, přičemž jindy cenný bodový zisk může tentokráte mrzet. Jihlavští si totiž vypracovali šance a sahali po výhře, ovšem kýžené branky se nedočkali. Při domácí výhře Čáslavi, tak na 2. příčku ztrácejí dva body.

Diváci: 1550
Most: Paleček - Loos, Jedinák, Webster (75. Tonev), Fleišman - Boutasgount, Štumpf, Hofmann (46. Adrei), Diego – Oboya (83. Frnoch), Franěk.
FC Vysočina: Vojáček - Veselý (67. Vyskočil), Tlustý, Kadlec, Mareš – Štohanzl, Lovětínský (67. Urban), Gába, Gabriel – Kaplan (77. Simr), Faldyna.

Oproti domácí porážce proti Třinci učinil kouč Marko v základní sestavě 3 změny. Vepřeka na levém kraji obrany nahradil Mareš, který tak nastoupil poprvé v jihlavské základní sestava, do sestavy se na své místo stopera vrátil Kadlec, což znamenalo přesun Gáby do středu zálohy a místo tak nezbylo na Urbana. Na hrotu nastoupil za Simra Kaplan. Ke změně došlo i v rozestavení – Veselý se stáhl na pravého beka, Štohanzl se vrátil na post pravého záložníka a Gabriel se objevil na levém záložníkovi. Dodejme, že se po zranění vrátil na hřiště v 67. minutě Vyskočil.
Přestože na severu Čech oba celky vsadily na ofenzivu, na první šanci se čekalo až do 12. minuty. V té zaváhal mostecký obránce Webster a Faldyna měl před sebou už jen gólmana Palečka. Ten však roztáhl své dlouhé tělo a jihlavského kanonýra skvělým zákrokem vychytal. Vzápětí neuspěl ani Lovětínský, jehož dalekonosná rána proletěla půl metru od růžku domácí branky. Mostečtí měli často míč na kopačkách, ale na svou příležitost si museli počkat až do závěru první půle. Diegova rána šla ale také těsně mimo.
Úvod druhého poločasu patřil domácím. Proti Oboyově ráně se ale vytáhl brankář Vojáček a gólová střela Loose skončila na zádech jednoho z jihlavských obránců. V 66. minutě se pak podruhé držel na druhé straně za hlavu Faldyna. Jeho další sólový nájezd opět skvěle zneškodnil Paleček. A když už byl severočeský gólman ze strany Štohanzla překonán, odvrátil míč z brankové čáry obětavým skluzem Loos. S bezbrankovým skóre nepohnul ani mostecký Fleišman, jehož přímý kop Vojáček vytěsnil ukázkovou robinzonádou. Kvalitní duel tak skončil asi zaslouženou remízou.