M-soft
 

Krajské centrum talentované mládeže

Krajské centrum talentované mládeže působí při SCM FC Vysočina Jihlava. Jeho hlavním smyslem je napomáhat rozvoji a dát možnost talentovaným hráčům fotbalu z celého regionu Vysočiny rozvíjet své sportovní nadání v rámci nadstandardních podmínek zabezpečení sportovní přípravy. V současné době působí v KCTM přes 40 hráčů, kterým klub v rámci možností zajišťuje podmínky pro sportovní přípravu, ale i nezbytné zázemí pro zabezpečení, organizaci a kontrolu režimu dne včetně ubytování na Domově mládeže při FC Vysočina Jihlava.

Zabezpečení činnosti KCTM je organizačně i finančně značně náročné, ovšem investice do smysluplných aktivit v součinnosti s kontrolou plnění školních povinností je nejlepší prevencí i investicí společnosti do předcházení negativních jevů, které v dnešní době významně ohrožují mladou generaci i celou společnost.

Součástí KCTM je i vlastní Domov mládeže při FC Vysočina s kapacitou 30 lůžek, jehož denní režim je zajišťován 3 vychovateli v úzké návaznosti na činnost SCM a koordinaci kontroly výchovně-vzdělávacího procesu se sportovní přípravou hráčů (viz. Domov mládeže při FC Vysočina). Prostředky vyplývající pro zabezpečení celého systému plynou z několika zdrojů a kraj Vysočina je významným partnerem, který pomáhá funkčnost tohoto systému udržovat na vysoké úrovni.

O zabezpečení činnosti KCTM se stará celkem 9 trenérů s odpovídajícími kvalifikačními předpoklady, šéftrenér mládeže a 3 vychovatelé. Ti musí zabezpečit především vlastní tréninkovou a kontrolní činnost. Zabezpečení sportovní přípravy však obnáší i mnoho dalších povinností, které zabezpečuje šéftrenér mládeže:

a) organizační, administrativní a sekretářská činnost
b) manažerská činnost v rámci zabezpečení sportovních soutěží
c) skauting a výběr talentovaných hráčů
d) kontrolní a koordinační činnost v rámci plnění školních povinností, vlastního tréninkového procesu a režimu dne na Domově mládeže

Hlavní program sportovní přípravy spočívá především v zabezpečení:
a) účasti v nejvyšších mládežnických soutěžích-1. a 2. lize staršího a mladšího dorostu
b) dopravy ke sportovním akcím – hráči KCTM cestují po celé ČR
c) komplexních zdravotních a antropometrických vyšetření hráčů
d) letních a zimních soustředění hráčů
e) materiálního vybavení nutného pro tréninkovou a zápasovou činnost
f) regeneračních procedur ve Vodním ráji
g) ekonomické pomoci hráčům ze sociálně slabším zázemím
h) údržby a přípravy sportovních ploch pro tréninkovou a zápasovou činnost
i) pronájmu tělocvičen především v zimním období
j) pokrytí nákladů spojených s energiemi nutnými pro zabezpečení základních životních potřeb a hygieny (voda, teplo, elektrická energie)
k) pokrytím mzdových prostředků a odměn pro trenéry, vychovatele a šéftrenéra mládeže

Systém KCTM je především systémem rozvoje a reprezentace fotbalu na Vysočině. Proto je naším prvořadým zájmem, abychom dokázali vytvořit takové podmínky, aby ti nejtalentovanější hráči neodcházeli z regionu Vysočina za seberealizací svých sportovních cílů do prahy, Brna, Českých Budějovic nebo Hradce Králové, ale aby dokázali zviditelnit a reprezentovat náš kraj v nejpopulárnějším sportovním odvětví.

 
Mládež
Aktuálně

Kádr FC Vysočina prochází pro FNL změnami

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí 18. června znovu nastoupí do tréninkového procesu. Po sestupu do Fortuna národní ligy však v šatně bude scházet několik členů jarního prvoligového kádru. Naopak šanci dostane řada perspektivních juniorů z klubové líhně a k prvnímu tréninku letní přípravy vyběhnout i nové zajímavé tváře. Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu