Krajské centrum talentované mládeže

Krajské centrum talentované mládeže působí při SCM FC Vysočina Jihlava. Jeho hlavním smyslem je napomáhat rozvoji a dát možnost talentovaným hráčům fotbalu z celého regionu Vysočiny rozvíjet své sportovní nadání v rámci nadstandardních podmínek zabezpečení sportovní přípravy. V současné době působí v KCTM zhruba 150 hráčů, kterým klub v rámci možností zajišťuje podmínky pro sportovní přípravu, ale i nezbytné zázemí pro zabezpečení, organizaci a kontrolu režimu dne včetně ubytování.

Zabezpečení činnosti KCTM je organizačně i finančně značně náročné, ovšem investice do smysluplných aktivit v součinnosti s kontrolou plnění školních povinností je nejlepší prevencí i investicí společnosti do předcházení negativních jevů, které v dnešní době významně ohrožují mladou generaci i celou společnost.

O zabezpečení činnosti KCTM se stará celkem 21 trenérů a specializovaných pracovníků s odpovídajícími kvalifikačními předpoklady. Ti musí zabezpečit především vlastní tréninkovou a kontrolní činnost. Zabezpečení sportovní přípravy však obnáší i mnoho dalších povinností, které zabezpečuje šéftrenér mládeže:

a) organizační, administrativní a sekretářská činnost
b) manažerská činnost v rámci zabezpečení sportovních soutěží
c) skauting a výběr talentovaných hráčů
d) kontrolní a koordinační činnost v rámci plnění školních povinností a vlastního tréninkového procesu

Hlavní program sportovní přípravy spočívá především v zabezpečení:
a) účasti v nejvyšších mládežnických soutěžích - 1. a 2. lize staršího a mladšího dorostu
b) dopravy ke sportovním akcím – hráči KCTM cestují po celé ČR
c) komplexních zdravotních a antropometrických vyšetření hráčů
d) letních a zimních soustředění hráčů
e) materiálního vybavení nutného pro tréninkovou a zápasovou činnost
f) regeneračních procedur ve Vodním ráji
g) ekonomické pomoci hráčům ze sociálně slabším zázemím
h) údržby a přípravy sportovních ploch pro tréninkovou a zápasovou činnost
i) pronájmu tělocvičen především v zimním období
j) pokrytí nákladů spojených s energiemi nutnými pro zabezpečení základních životních potřeb a hygieny (voda, teplo, elektrická energie)
k) pokrytím mzdových prostředků a odměn pro trenéry a specializocvané pracovníky

Systém KCTM je především systémem rozvoje a reprezentace fotbalu na Vysočině. Proto je naším prvořadým zájmem, abychom dokázali vytvořit takové podmínky, aby ti nejtalentovanější hráči neodcházeli z regionu Vysočina za seberealizací svých sportovních cílů do Prahy, Brna, Českých Budějovic nebo Hradce Králové, ale aby dokázali zviditelnit a reprezentovat náš kraj v nejpopulárnějším sportovním odvětví.

 
Mládež
Aktuálně

FC Vysočina proti Prostějovu potřebuje zvítězit

Čtyři dny po pohárovém svátku se mohou fanoušci FC Vysočina těšit na další domácí duel. Zatímco proti prvoligovému Hradci Králové mohli jihlavští fotbalisté hrát uvolněně, tak v neděli 1. října je od 17:00 hodin čeká o poznání větší tlak. Proti Prostějovu by potřebovali zvítězit a po dlouhých pěti kolech konečně bodovat naplno. Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu