Areál na Stoupách

Tréninkový areál v ulici Na Stoupách v Jihlavě v současné době využívají zejména mládežnické týmy FC Vysočina. Mají zde vytvořeny výborné tréninkové podmínky díky přírodnímu travnatému hřišti a především umělému povrchu III. generace s umělým osvětlením.

Tato vůbec první „umělka“ s fotbalovými parametry v Kraji Vysočina se svého slavnostního otevření dočkala 19. listopadu 2003. Toužebně očekávané hřiště vyrostlo náklady dosahujícími výše 16 miliónů korun. O investici se Statutární Město Jihlava, které ze svých rozpočtových prostředků uvolnilo 9 mil. Kč, podělilo s Krajem Vysočina. Hřiště má rozměry hrací plochy 100 x 64 metrů a je držitelem certifikátu ČMFS, jenž ho opravňuje ke konání mistrovských utkání všech úrovní. Nová plocha je celoročně intenzivně využívána. Vedle mládežnických a dospělých týmů FC Vysočina zde k přátelským či mistrovským duelům nastupuje celá řada týmů z celého regionu a své místo zde našly i čtyři nejvyšší ligy soutěži Malé kopané v Jihlavě.

Na podzim 2013 hrací plocha prošla kompletní rekonstrukcí. Proběhla výměna umělé trávy, nainstalovány byly nové branky, na 300 luxů byla zvýšena intenzita umělého osvětlení, vypnuty byly nové ochranné sítě na zvýšené oplocení na straně směrem ke kabinám a nezbytné opravy se dočkalo polykarbonátové zastřešení střídaček. Realizace tolik potřebného fotbalového hřiště s umělým travnatým povrchem si vyžádalo celkovou investici ve výši 12,968 milionů korun. Z toho 10 milionů korun činila dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, 2,86 milionů korun tvořila investice Statutárního města Jihlavy a přes 100 tisíc korun do městského majetku vložil FKM Vysočina Jihlava.

Pronájem umělé trávy

kontakt: vedoucí technického úseku: Jindřich Březina - tel.: +420 722 906 857, e-mail: brezina.j@email.cz

Jindřich Březina
 
Klub
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen, přičemž můžete zohlednit i výkon z úvodního březnového duelu jara. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany... Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu