19.09.2016, Miroslav Fuks

Hipp: Přes Pardubice chceme postoupit do dalšího pohárového kola

Hipp: Přes Pardubice chceme postoupit do dalšího pohárového kolaUž v úterý 20. září čeká tým kouče Michala Bílka další ostrá zápasová prověrka. Fotbalisté FC Vysočina vkročí do bojů 3. kola národního poháru MOL Cup, když se od 16:30 hodin představí na půdě druholigového FK Pardubice.

 

Jihlava v posledních letech s Pardubicemi měří síly v letní přípravě. Naposledy se tak stalo na sklonku června, kdy se oba celky v areálu Na Stoupách rozešly smírně 1:1. Branky zaznamenali Ikaunieks a Kayamba. Poslední druholigový duel je mnohem staršího data a došlo k němu před více než jedenácti lety. Vysočina tehdy v Pardubicích zvítězila 2:4, čímž se výrazně přiblížila premiérovému postupu do nejvyšší soutěže. Dvakrát tehdy skóroval Simr, jednou se trefil Lovětínský a poslední branka byla vlastní.

Pardubice v posledních sezónách náleží mezi přední celky FNL, ovšem jejich aktuální tabulkové postavení rozhodně neodpovídají představám a ambicím klubu. Tým kouče Jaroslava Míchala je po sedmi kolech až na 13. příčce se ziskem 5 bodů, které vybojoval v rozmezí 2. až 4. kola za domácí výhru nad Žižkovem a remízy v Olomouci a se Sokolovem. V posledních třech duelech však Východočeši vyšli na prázdno, když prohráli ve Znojmě, s Opavou a v Ústí nad Labem.

Mnohem lépe si Pardubice zatím vedou v MOL Cupu. Do 3. kola pronikli po výhrách na hřištích Letohradu a Živanic. V paměti je jistě loňský ročník národního poháru, v němž tým z města perníku ve 3. kole jasně porazil Teplice a v prvním osmifinálovém duelu si připsal cenný skalp Sparty. V odvetě však letenští velké překvapení nedopustili.

Vysočina se v ePojisteni.cz lize nachází v sestupovém ohrožení a stále čeká na první výhru v aktuálním ročníku. Nepředstavuje tedy pohárový duel spíše komplikaci? Nepreferovali byste spíše běžný tréninkový cyklus a koncentraci na sobotní utkání na Slovácku? „Takto rozhodně nepřemýšlíme. Sled ligových a pohárových zápasů je předem jasně daný. Ano, máme nyní určité problémy, ovšem ty mají i další kluby. Do Pardubic pojedeme s jednoznačným cílem postoupit do dalšího pohárového kola. Musíme si však uvědomit, že proti nám nastoupí motivovaný a ambiciózní soupeř, který v loňském ročníku MOL Cupu vyřadil Teplice a notně potrápil Spartu,“ uvedl asistent trenéra Michal Hipp.

Nezvažujete, že tři dny po zápase s Jabloncem dostanou příležitost hráči širšího kádru? „Předpokládáme, že dáme šanci některým hráčům širšího kádru, kteří budou mít vítanou příležitost ukázat se před novým trenérem Bílkem. Postrádat budete zraněného Šulka, dále Kryštůfka, který ještě s týmem naplno netrénuje, a otazník visí nad zdravotním stavem Urblíka,“ doplnil asistent trenéra.

Jaké jsou Vaše poznatky hry Pardubic? „Pardubický kádr tvoří převážně odchovanci klubu a hráči z regionálních klubů, přičemž v týmu se snoubí zkušenost a mladickým elánem. Našeho nadcházejícího soupeře jsme viděli v posledních zápasech, navíc jsme se s ním střetli v úvodu letní přípravy. Víme, že preferuje ofenzivní systém 4 – 4 – 2 a prezentuje se slušným kombinačním fotbalem s rychlou přechodovou fází. Zkušenost v sestavě zastupují Jeřábek, Přibyl, Kudrna či Řezníček, naopak v ofenzívě si musíme dát pozor na mladíky Kayambu, Petráně nebo Ladru,“ uzavřel svůj komentář Hipp.

Sestava Pardubic v posledním ligovém utkání: Šmíd - Přibyl, Zavadil, Pospíšil, Jedlička - Kovář, Řezníček, Jeřábek (68. Petráň), Fousek - Ladra (77. Bláha), Kayamba (84. Valenta).

Pohároví střelci obou týmů v tomto ročníku MOL Cupu:

FK Pardubice: 2 - Petráň, 1 - Ladra, Fousek, Jeřábek, Řezníček.

FC Vysočina: 3 - Harba, 2 - Dvořák, Šamánek, 1 - Urblík, Fulnek.

 
Související
Aktuálně

Aktuální komentář Lukáše Vaculíka

Přinášíme komentář Lukáše Vaculíka, sportovního ředitele a člena představenstva FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., k aktuálním tématům, která hýbou českým fotbalem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu