20.01.2018, Miroslav Fuks

Svědík: Cením si, že se kluci po inkasované brance nadechli

Svědík: Cením si, že se kluci po inkasované brance nadechliJihlavský prvoligový tým dnes završil své účinkování v Tipsport lize, kde dosáhl na vyrovnanou bilanci jedné výhry, jedné remízy a jedné prohry, aktivního skóre 7:5 a 2. příčky v tabulce xaverovské skupiny. Po vítězné tečce za zimním turnajem jsme hovořili s koučem Martinem Svědíkem.

Vysočina Liberec porazila 4:1, ovšem výsledek zcela nekoresponduje s děním na hřišti. „S tím musím souhlasit. Vstup do utkání jsme měli hodně špatný. Soupeř byl všude rychlejší, byl častěji na míči a my jsme začátek vůbec nechytli. Pro nás každopádně platí, že musíme kompaktně a zodpovědně bránit. Plnili jsme to do doby, kdy jsme soupeři zase nabídli šanci. Liberec měl sice jen tlak, ale jinak si pořádnou šanci nevytvořil. Jenže přišla naše hrubá chyba a laciným gólem jsme Slovan pustili do vedení. Logicky je pak pro nás utkání hodně těžké. Na druhou stranu si cením, že se kluci od nějaké 25. minuty nadechli. Zlepšili jsme presink a začali jsme chytat akce soupeře. Naše úsilí jsme korunovali asi zaslouženým vyrovnáním. Navíc jsme si vytvořili další šance z přechodové fáze, které jsme neproměnili,“ okomentoval první dějství kouč Martin Svědík.

Co řekl ke druhé půli? „Z hlediska bránění od nás byla poctivější. Soupeř mnoho šancí neměl, tlak soupeře v úvodu jsme dokázali ubránit a ukázalo se, že jsme schopní branky vstřelit. Nakonec jsme v utkání zaznamenali čtyři branky. Mrzelo mne, že jsme se v určité fázi z každého zisku míče snažili o finální přihrávky, místo toho, abychom udrželi kontrolu míče. Nemůžeme hrát celý zápas na brejk, musíme mít i mezihru. Výsledek utkání bych rozhodně nepřeceňoval, ale ani nepodceňoval. Viděl jsem v nějaké klady, ale též zápory.“

Druhou půli znovu odehrál šestnáctiletý stoper Pavel Mikuška. Znamená to, že bude přeřazen do kádru prvního týmu? „Takto bych to nenazval, ale určitě s ním počítám na další utkání. Ten kluk má něco v sobě a s dnešním duelem si opět bravurně poradil.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka přinášíme i slova pravého záložníka Jana Závišky.