05.08.2022, Miroslav Fuks

Jan Kameník: Dnes jsme se utkáním protrápili

Jan Kameník: Dnes jsme se utkáním protrápiliLepší vstup do domácí premiéry v soutěžním ročníku si fotbalisté FC Vysočina nemohli přát. Záhy vedli a mohlo se zdát, že olomoučtí mladíci z Jihlavy odjedou s výraznou porážkou. Jenže realita byla dosti odlišná. O zhodnocení duelu jsme požádali osobu nejpovolanější – kouče Jana Kameníka.

 

Po cenném vítězství ve Vlašimi dnes jistě bylo výsledkové i herní očekávání fanoušků větší, než nakonec jihlavští fotbalisté nabídli. „To jednoznačně, dnes jsme se utkáním protrápili. A to přesto, že jsme měli dobrý vstup do utkání a vedli jsme brzy 1:0. Jenže místo toho, abychom poté byli plní sebevědomí a hráli to, co potřebujeme, tak nepochopitelně došlo k úpadku našeho výkonu. Ztratili jsme pohyb i jistotu na balónu. Naopak Sigma byla pohyblivější, lépe kombinovala, držela míč a dokázala hrozit z křídelních prostorů. Naše velmi špatná první půlka vygradovala inkasovanou brankou. Věděli jsme, že v naší hře musí dojít ke změně, tudíž jsme změnili rozestavení a provedli dvojí střídání. Přesto jsme se do utkání ani poté nedokázali adekvátně dostat. Předvedli jsme toho velmi málo. Pětatřicet minut druhého poločasu vlastně navázal na první půli,“ řekl k duelu nespokojený kouč Jan Kameník.

Ve svém komentáři dále pokračoval: „V závěru zápasu jsme předvedli slušnou desetiminutovku, kde jsme soupeře začali tlačit a vypracovali jsme si Radkem Křivánkem vyloženou gólovou šanci. Do šance se skvěle dostal, bohužel bez kýžené koncovky. Nakonec jsme mohli být v zápase ti šťastnější. Na druhou stranu je třeba říci, že jsme v závěru přežili velkou šanci olomouckých. Dnešní bod je tak spíše do plusu. Náš výkon byl oproti zápasu ve Vlašimi velmi špatný, nesourodý, nekoncentrovaný, bez sebevědomí. Takto se prostě doma nehraje. Ale to se ve fotbale stává, je to teprve druhé kolo. Pevně věřím, že se nám takový domácí výpadek v této sezóně už nepřihodí.“

Domácí lodivod rozhodně odmítl úvahy o podcenění juniorky Olomouce: „To v žádném případě. Na duel jsme se celý týden poctivě připravovali. Neexistuje, abychom jakéhokoliv soupeře podcenili. Mladíci Sigmy oprávněně vyhráli MSFL, mají svoji kvalitu a na úvod soutěže porazili „béčko“ Sparty. A už tak nezáleží na tom, zda v jejich sestavě nastoupilo více či méně hráčů z kádru prvního týmu. Všichni fotbalisté na této úrovni mají potřebnou kvalitu,“ upozornil Kameník.

Na Ježour TV naleznete krom kompletního záznamu slov kouče Jana Kameníka i bezprostřední slova jediného jihlavského střelce v utkání - Lukáše Zoubeleho.

 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu