21.07.2023, Miroslav Fuks

Vítězný vstup do nové sezóny se zrodil v 5. minutě nastavení!

Vítězný vstup do nové sezóny se zrodil v 5. minutě nastavení!Fotbalisté FC Vysočina na startu sezóny vybojovali cenné vítězství nad Opavou 2:1 (0:0). Ještě v 82. minutě utkání, jehož generálním partnerem byl ASEKOL, prohrávali, ale poté předvedli skvělý obrat. Nejprve z penalty vyrovnal Jakub Selnar a o třech bodech pro domácí rozhodl v 5. minutě nastaveného času střídající Tomáš Franěk. Drama úvodního duelu podtrhla 86. minuta, kdy hostující Hýbl neproměnil penaltu.

Diváci: 568
FC Vysočina: Soukup – Svoboda, Tonbul, Vedral, Farka (77. Tall) – Lacko, Pešek – Fila (68. Ogiomade), Tureček (68. Franěk), Selnar – Araujo-Wilson (89. Chytrý). Náhradníci: Jágrik – Sládek, Miška.
Opava: Richter – Kopečný, Janoščín, Helebrand, Kadlec – Omale, Blecha (81. Gorčica) – Haitl, Ondráček, Hýbl (90+3. Vincour) – Velička (59. Šigut). Náhradníci: Číž – Rychlý, Whiffen, Višňa.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla do ostrého startu českých profesionálních soutěží nasadil na vlas stejnou sestavu, jaká nastoupila do nevydařené generálky na Bohemians. Premiéru v základní sestavě si tedy na levém beku odbyl devatenáctiletý odchovanec Farka a příležitost dostali obě nové posily - Tombul a Pešek.

Po opatrném úvodu, během kterého si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat delší tlak, se ve 12. minutě rozhodl prolomit střelecké prázdno Fila. Jeho dalekonosná rána však cíl minula o několik metrů. Po půlhodině hry se po rychlém protiútoku odhodlal ke střele Selnar, jenže ani jeho pokus nevyvedl brankáře Adama Richtera z míry. Největší šanci prvního poločasu si pak po rohovém kopu ve 37. minutě vytvořila Vysočina, obětavá obrana Opavy ale balon v cestě do sítě zastavila.

Po změně stran zahrozili jako první domácí. V 50. minutě vypálil pohotově z otočky po závaru ve vápně kapitán Jihlavy Vedral, ale ani tato střela se mezi tři tyče nevešla. O chvíli později vyrazil brankář Richter pokus Fily a následná dorážka orazítkovala horní tyč. Slezanům stačila na vstřelení gólu první větší příležitost. V 69. minutě rozveselil hrstku opavských příznivců přesnou ranou na zadní tyč Blecha, který se trefil po přihrávce Šiguta hned ve svém prvním zápase v novém působišti. O 11 minut později si však po závaru před brankou vybojovali domácí pokutový kop po faulu na Talla. K němu se postavil Selnar a tvrdou ranou do pravého dolního rohu nedal prudkou ránou Richterovi šanci. V 86. se kopala penalta i na druhé straně po faulu na Vedrala na Šiguta. Hýbl však nasměroval míč jen do levé tyče brány Soukupa. V nastaveném čase nakonec rozhodl o výhře domácích prudkou střelou z malého vápna do pravého horního rohu střídající Franěk.

1.kolo | FC Vysočina - Opava | 2:1