22.07.2023, Miroslav Fuks

David Oulehla: Velice si cením, že tým utkání dokázal v závěru otočit

David Oulehla: Velice si cením, že tým utkání dokázal v závěru otočitNáročný, ošidný a důležitý ligový start dotáhl FC Vysočina šťastně do vítězného konce. Není divu, že pocity obou koučů byly po nervydrásající koncovce utkání značně odlišné. Jak úvodní duel FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ze svého pohledu okomentoval domácí lodivod David Oulehla?

„První utkání je vždy velmi těžké, zvlášť ve strašně vyrovnané české II. lize. V prvním poločase jsme určitě spokojení nebyli. Byli jsme na soupeře dobře nachystaní, Opava nás ničím nepřekvapila, ale nedokázali jsme se prosadit přes její střední blok. Byli jsme bojácní, kazili jsme jednoduché věci, kazili jsme už v přechodové fázi. Byla tam řada situací, v nichž jsme mohli být mnohem nebezpečnější, kdybychom zvládli předfinální přihrávku. V úvodním dějství jsme si nevytvořili prakticky žádnou šanci. Od svého mužstva bych určitě čekal více. A trochu mne mrzí, že jsme dnes nenavázali na úvodní čtyři utkání letní přípravy, kdy to z naší strany byla v mnoha ohledech jiná jízda. Na druhou stranu si uvědomuji, že tým je stále docela mladý a mnohé se ještě musí naučit,“ řekl k prvnímu poločasu David Oulehla.

A jak viděl druhé dějství? „Provedli jsme určité změny a náš výkon se výrazně zvedl. Povedl se nám vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky, což vyvrcholilo neproměněním šance, v níž jsme trefili jen břevno. Poté se hra odvíjela ve vlnách, kdy jsme chvíli měli územní tlak my a chvíli soupeř. A nakonec to byla Opava, kdo vstřelil důležitou úvodní branku. Situace pro nás nebyla vůbec snadná, o to více si cením, že to mužstvo nezabalilo. Pomohla nám i střídání, která rozhodly o tom, že jsme utkání, jehož generálním partnerem byl ASEKOL, dokázali otočit. Je jasné, že klíčový moment představovala neproměněná penalta hostí za stavu 1:1. Pokud by ji opavští proměnili, tak by to pro nás už bylo strašně složité. Jsme samozřejmě strašně rád, že jsme nakonec skvěle zvládli závěr duelu a dovedli jej do vítězného konce. Zvlášť, když naše mužstvo v uplynulém ročníku právě v koncovce řadu utkání ztratilo. Pevně věřím, že tyto minuty našemu mladému celku dodají tolik potřebné sebevědomí do dalších kol. A že se budeme postupně zlepšovat, protože dnes jsme v naší hře viděli hodně rezerv. Čeká nás ještě obrovský kus práce,“ zdůraznil Oulehla.

Ten ještě doplnil: „Výhry nad Opavou si velice cením. Jsem přesvědčen, že se bude pohybovat v horní polovině tabulky. Letní příchody Omaleho, Vaněčka či Blechy tomu dávají velký předpoklad.“

A jak z opavského pohledu smolný zápas na klubovém webu okomentoval trenér Miloslav Brožek: Zápas se mi těžko hodnotí. Myslím si, že na první kolo jsme přijeli dobře připravení. Byli jsme natěšení a chtěli jsme utkání s takovou podporou partnera ASEKOL zvládnout za tři body. Dle mého názoru jsme k tomu dlouhou dobu i směřovali, ale bohužel odjíždíme bez bodu a pro nás to je na úvod velké zklamání. Gratuluji Jihlavě, ale nenacházím úplně slušná slova. Budu otevřený. Myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým, ale spíše šťastnější a dnes jsme bohužel nebyli odměněni za tu práci, kterou jsme tady odváděli. Samozřejmě ale respektuji sílu Jihlavy, která byla dobře připravená. Nicméně kdybychom byli ještě lepší, tak jsme ten zápas mohli rozhodnout ještě dřív. Na druhou stranu Jihlava měla v úvodu druhého poločasu velkou šanci, kterou jsme přežili, kde jsme věděli, že do toho začnou trochu více šlapat, protože první poločas se jím úplně nepovedl. Dnes je to pro nás i tak obrovsky kruté, takže já jsem s výsledkem absolutně nespokojený. Teď uvidíme, co to s námi udělá vzhledem k celkovému přístupu a náladě, protože hráči se dnes vydali, hráli na hranici svých možností.“