M-soft
 
19.07.2013, Miroslav Fuks

Vysočinu dva dny před vstupem do ligy posílil Haris Harba

Vysočinu dva dny před vstupem do ligy posílil Haris HarbaFotbalová Vysočina získala výraznou posilu středové řady. Do Jihlavy z Hradce Králové přestoupil jeden z objevů loňského ročníku Gambrinus ligy Haris Harba (nar. 14.7.1988). Pětadvacetiletý Bosňan, který jednou oblékl národní dres, v FC Vysočina podepsal tříletou smlouvu a dnes byly završeny veškeré administrativní formality transferu.

 

Po sestupu Hradce Králové projevil Haris Harba zájem nalézt nové prvoligové angažmá. Dlouhá a náročná jednání nakonec vyústila v jeho přestup do FC Vysočina. „Jsme rádi, že jsme tohoto bezesporu kvalitního hráče dokázali přivézt. Přichází jako hráč základní sestavy a předpokládáme, že zvýší naši kvalitu a konkurenci ve středové řadě. Může nastoupit jak ve středu, tak i na kraji zálohy. Zvláště jako zahraniční fotbalista si však musí místo v základní jedenáctce zasloužit svými výkony. Věříme, že naplní naše naděje,“ uvedl Josef Jinoch, sportovní manažer FC Vysočina.

Haris Harba s fotbalem začínal v FK Bosna. V dospělé kategorii na sebe výrazně upozornil v prvoligovém dresu klubu FK Olimpic Sarajevo, kde v ročníku 2011/12 vstřelil 10 branek a vyhlédl si ho znalec bosenského fotbalu, trenér Jiří Plíšek. S loňským letním nástupem do Hradce Králové na něj ukázal a dovedl ho do Gambrinus ligy. Harba v dresu Votroků patřil k nejlepším hráčům mužstva, ovšem ani on sestupu do Fotbalové národní ligy nezabránil. V uplynulém ročníku nejvyšší soutěže nastoupil do 27 zápasů a vstřelil 2 branky do sítě Jablonce a Liberce.

 
Aktuálně

Program zimní přípravy FC Vysočina

Fotbalisté FC Vysočina ve čtvrtek absolvovali poslední trénink v letošním roce a rozešli na vánoční dovolenou. První tým se znovu sejde až v pondělí 7. ledna 2018 na prahu zimní přípravy. Ta nabídne množství tréninků a zápasů pod vedením nového kouče Radima Kučery. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu