19.07.2013, Miroslav Fuks

Vysočinu dva dny před vstupem do ligy posílil Haris Harba

Vysočinu dva dny před vstupem do ligy posílil Haris HarbaFotbalová Vysočina získala výraznou posilu středové řady. Do Jihlavy z Hradce Králové přestoupil jeden z objevů loňského ročníku Gambrinus ligy Haris Harba (nar. 14.7.1988). Pětadvacetiletý Bosňan, který jednou oblékl národní dres, v FC Vysočina podepsal tříletou smlouvu a dnes byly završeny veškeré administrativní formality transferu.

 

Po sestupu Hradce Králové projevil Haris Harba zájem nalézt nové prvoligové angažmá. Dlouhá a náročná jednání nakonec vyústila v jeho přestup do FC Vysočina. „Jsme rádi, že jsme tohoto bezesporu kvalitního hráče dokázali přivézt. Přichází jako hráč základní sestavy a předpokládáme, že zvýší naši kvalitu a konkurenci ve středové řadě. Může nastoupit jak ve středu, tak i na kraji zálohy. Zvláště jako zahraniční fotbalista si však musí místo v základní jedenáctce zasloužit svými výkony. Věříme, že naplní naše naděje,“ uvedl Josef Jinoch, sportovní manažer FC Vysočina.

Haris Harba s fotbalem začínal v FK Bosna. V dospělé kategorii na sebe výrazně upozornil v prvoligovém dresu klubu FK Olimpic Sarajevo, kde v ročníku 2011/12 vstřelil 10 branek a vyhlédl si ho znalec bosenského fotbalu, trenér Jiří Plíšek. S loňským letním nástupem do Hradce Králové na něj ukázal a dovedl ho do Gambrinus ligy. Harba v dresu Votroků patřil k nejlepším hráčům mužstva, ovšem ani on sestupu do Fotbalové národní ligy nezabránil. V uplynulém ročníku nejvyšší soutěže nastoupil do 27 zápasů a vstřelil 2 branky do sítě Jablonce a Liberce.

 
Aktuálně

Program zimní přípravy FC Vysočina

Fotbalisté FC Vysočina v pátek absolvovali poslední trénink v letošním roce a rozešli na vánoční dovolenou. První tým se znovu sejde až v pondělí 13. ledna 20120 na prahu zimní přípravy, předtím se budou pilně připravovat individuálně. Dlouhý zimní blok nabídne množství tréninků a zápasů zejména v domácím prostředí. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu