25.04.2018, Miroslav Fuks

Vysočina v pátek nastoupí do důležité bitvy proti Mladé Boleslavi!

Vysočina v pátek nastoupí do důležité bitvy proti Mladé Boleslavi!V Jihlavě se v pátek od 18:00 hodin představí Mladá Boleslav. Klub s tradičními a oprávněnými ambicemi na pohárovou Evropu, jenž už na Vysočině utrpěl nejednu prohru. A také klub, který v probíhající sezóně nečekaně zabředl do sestupových bojů a v jejím úvodu vzbudil pozornost odvoláním trenéra Martina Svědíka. O náboj nadcházející velmi důležité bitvy je tak rozhodně postaráno!

 

Po 25 odehraných ligových kolech má ambiciózní Mladá Boleslav na kontě jen 26 bod a s jednobodovým náskokem na Vysočinu figuruje na 12. příčce tabulky. Hlavní příčinu je nutné hledat jak ve špatném vstupu do soutěžního ročníku, tak hlavně v bodových ziscích na domácím stadiónu, kde jsou mladoboleslavští se ziskem 9 bodů vůbec nejhorším týmem HET ligy! Varováním pro FCV by pak měly být výkony týmu z města automobilů na hřištích soupeřů. V tomto ohledu mu patří 5. příčka za 17 získaných bodů. Mladé Boleslavi nevyšlo ani vykročení do jara, kdy doma podlehla Karviné, nestačila na Liberec a výraznou výhru si odvezla Slavii. V tomto utkání již našeho nadcházejícího soupeře vedl kouč Jozef Weber, jenž nahradil odvolaného Dušana Uhrina mladšího. Velkou vzpruhou pro jeho tým poté byly výhry v Brně a v Plzni a též cenná remíza z Teplic. Naopak domácí trápení po remízách 1:1 se Slováckem a Jablonec prohloubila v posledním kole porážka se Zlínem.

Kde jihlavský asistent trenéra Michal Šmarda spatřuje důvody rozdílné výkonnosti Mladé Boleslavi doma a venku? Jak by popsal silné stránky našeho soupeře? „Lze usuzovat, že při domácích zápasech může mít Bolka problém s překonáním zatažené obrany soupeře. Naopak venku těží ze své nepochybné kvality a využívá více otevřené defenzívy protivníků k nebezpečným brejkům, k nimž má vhodné typy hráčů. Mladé Boleslavi probíhající sezóna určitě nevychází dle představ, ovšem nic to nemění na tom, že v pátek nastoupíme proti velice silnému soupeři, který disponuje řadou kvalitních fotbalistů. Všichni si moc dobře uvědomujeme, jak důležité a těžké utkání je před námi. Naše předchozí duely nám přinesly určité poznatky, které bychom rádi přenesli do nadcházejícího duelu. Věříme, že poté jsme schopní uspět. Samozřejmě by nám mohlo pomoci, pokud bychom dokázali vstřelit úvodní gól zápasu, jenž dění na hřišti vždy ovlivní.“

Vzájemná bilance: 17 utkání  4 – 4 – 9  15:31 / doma: 8 utkání  3 – 3 – 2  7:6 / venku: 9 utkání  1 – 1 – 7  8:25

Ze vzájemných zápasů:

Pod. 17 - HET liga: FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava  2:1 (1:0)
Góly: 33. Mebrahtu, 81. Stronati – 82. Daníček
Sestavy: M.B.: Agajev - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl (70. Mingazov), Matějovský (78. Mareš), Fabián - Mebrahtu (89. Magera). VYS: Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový – Vaculík (46. Daníček), Urblík (66. Záviška) – Fulnek, Dvořák, Popović (74. Rabušic) – Ikaunieks.

Jaro 17 - ePojisteni.cz liga: FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava  3:1 (1:1)
Góly: 25. Železník, 58.Mareš, 86. Přikryl – 19. Popović
Sestavy: M.B.: Vejmola – Kysela (65. Jánoš), Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács - Železník, Levin, Mareš (74. Matějovský), Přikryl - Mebrahtu (69. Chramosta). VYS: Rakovan – Tlustý (88. Duba), Štěpánek, Krejčí, Rosa – Vaculík (55. Batioja), Zoubele - Fulnek, Ikaunieks, Popović (62. Dvořák) – Rabušic.

Pod. 16 – ePojisteni.cz liga: FC Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav  2:1 (1:1)
Góly: 12. Rabušic, 67. Urblík – 18. Klobása
Sestavy: VYS: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn – Štěpánek, Urblík – Batioja (90. Vaculík), Dvořák, Zoubele (82. Hronek) – Rabušic (90+1. Ikaunieks). M.B.: Diviš – Pauschek (82. Takács), Kúdela, Da Silva, Fleišman – Přikryl, Matějovský, Mareš, M.Vukadinović (73. Chramosta) – Klobása, Mebrahtu.

Zkušenosti z dresu soupeře:
Vysočina: Lukáš Vaculík (38 záp./5 gólů), Miroslav Keresteš (3 záp.), Vladislav Levin (12 záp./1 gól) a Martin Svědík (hlavní trenér v ročníku 2016/17, trenér v úvodu podzimu 2017)
Ml.Boleslav: Adam Jánoš (56 záp./3 góly) a Luděk Vejmola (juniorka: 34 záp.)

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 9 – Ikaunieks, 3 - Fulnek, 2 - Dvořák, Záviška, Krejčí, Tlustý, 1 – Mara, Zoubele, Urblík, Klíma, Daníček, Popović.
Žluté karty: 4 – Nový, 3 – Vaculík, Keresteš, Rakovan, Urblík, Ikaunieks, Levin, Schumacher, 2 – Zoubele, Tlustý, Fulnek, Popovič, Klíma, 1 – Dvořák, Marcin, Štěpánek, Daníček, Mara.
Absence: Keresteš (hostování Mladá Boleslav)

FK Mladá Boleslav

Pravděpodobná sestava: Polaček – Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka – Jánoš, Hubínek – Ladra, Valenta, Mareš - Komličenko.
Trenér: Jozef Weber
Střelci: 6 – Mebrahtu, 3 – Přikryl, Komličenko, 2 – Magera, Valenta, Mingazov, Chaluš, 1 – Matějovský, Chramosta, Mareš, Stronati, Pauschek, Hubínek.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Šušnjar (přestup Teplice), Konaté (přestup Sparta Praha), Valenta (konec host. Karagandy / KAZ), Kateřiňák (konec host. Třinec), Ladra (konec host. Pardubice), Sus (host. Ostrava). 
Odchody: Chramosta (přestup Jablonec), Agajev (přestup Kesla / AZE), Douglas (přestup Brusque / BRA), Stronati (konec host. Austria Vídeň / RAK), Mingazov (konec Slavia Praha), Čmovš (přestup Teplice), Levin (přestup FC Vysočina), Fleišman (přestup Ostrava).

 
Související
Aktuálně

U17: Prohra v Plzni

Jihlavský mladší dorost nedokázal, i díky červené kartě z 55. minuty, vyzrát na domácí Viktorii Plzeň a prohrál 4:2 (1:1). V prvním poločase v 9. minutě poslal Vysočinu do vedení Karel Jančok a poté v druhém poločase už jen upravoval finální skóre v 90. minutě Dominik Holec. Jihlavští se tak momentálně nachází na 14. místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu