27.07.2013, Miroslav Fuks

Vysočina na Slovácku vedla, ale nakonec se vrací s prázdnou

Vysočina na Slovácku vedla, ale nakonec se vrací s prázdnouFotbalová Vysočina měla ze Slovácko odvézt minimálně bod, ale nakonec se do Jihlavy vrací s prázdnou. V utkání díky brance Lukáše Masopusta vedla, ovšem nezvládla dvě standardní situace domácího celku v závěru obou poločasů – 2:1 (1:1). Velká škoda, neboť minimálně bod byl velmi blízko. Vysočina tak potvrdila, že se jí na Slovácku nedaří. Neuspěla zde ani jednou v posledních pěti utkání.

Diváci: 4254
Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Rada, Daníček – Ondřejka (84. Fujerik), Valenta, Kerbr - Haša (65. Martan). Náhradníci: Heča – Reinberk, Mezlík, Volešák, Trávník. Trenér Svatopluk Habanec.
FC Vysočina: Blažek – Marek, Šourek, Kopic, Josl – Koloušek, Jánoš – Masopust (87. Karlík), Jungr (76. Šimonek), Vaculík – Přeučil (64. Harba). Náhradníci: Hanuš – Kliment, Tlustý, Kosak. Trenér František Komňacký.

Kouč František Komňacký učinil oproti neúspěšnému duelu proti Spartě hned tři změny v základní sestavě. Místo v obraně nezbylo na Tlustého a na post levého beka se tak postavil Josl. Marek tak logicky putoval na pravý okraj obrany. Ve středu zálohy scházel Karlík, jehož post zaujal Jánoš, a na hrotu útoku vyměnil Šimonka Přeučil. Poprvé byl alespoň na lavičce Harba.

O první vzruch zápasu se v parném podvečeru v 8. minutě postaral tvrdý souboj mezi Jungrem a Radou, po kterém se exjihlavský středopolař hodně zlobil. První nebezpečnou situací před Blažkovou branku byl přímý kop zahrávaný ve 14. minutě Valentou. Blažek s ním však měl pramálo práce. O minutu později byla mnohem bezepečnější křídelní akce Vaculíka, na jehož přízemní centr si dobře naběhl Jungr, ale z úhlu míč z první tečoval mimo tyče. Ve 21. minutě Slovácko výrazně zahrozilo díky své velké zbrani – standardním situacím. Valenta míč zakroutil na hlavu Trousila, který míči naštěstí nedokázal dát směr ani razanci. Blažek balón v pohodě lapil. Vysočina mohla ve 28. minutě velmi mrzet šance Jungra po Vaculíkově přihrávce. Nevystřelil a ani jeho přihrávka adresáta v pokutovém území nenalezla. Ve 33. minutě se konečně měnilo skóre, když Marek si chytře naběhl na přihrávku d středu hřiště, poslal přihrávku za obranu, kde fatálně chyboval Kubáň, který míč ideálně připravil Masopustovi. Ten se sám před Melichárkem nemýlil – 0:1. Patnáct fanoušků FCV v hostujícím kotli mělo v daný moment jasno: „Pískej konec!“. Jenže do konce zápasu bylo ještě hodně daleko. Už v 35. minutě Ondřejka dlouho váhala se střelou, aby nakonec vyslal skákavou střelu k tyči, kterou Blažek dokázal zkrotit. Ve 43. minutě si za beky krásně naběhl Jungr a jeho přízemní přihrávka na Vaculíka měla hodně nebezpečné parametry. Bohužel pro Vysočinu, domácí se ubránili. A ještě větší škoda byla první minuty nastavení první půle, kdy se domácí dočkali vyrovnání. Valenta kopal těsně před odchodem do šatny standardku z levé strany, kterou Ondřejka dokázal hlavou prodloužit na přední tyč a vyrovnat – 1:1.

K první velké šanci druhého dějství došlo v 53. minutě, kdy Jungr poslal prudký střílený míč pod sebe, na který nedosáhl ani Melichárek, ani nabíhající útočníci Vysočiny. V obdobné akci a centru Kerbra v 55. minutě neuspělo ani Slovácko. Vzápětí se na pravém křídle prosadil Daníček a předložil dobrý míč do vápna na nabíhajícího Kerbra, který však Blažka nepříliš důraznou ránou překonat nedokázal. Vysočina v 58. minutě odpověděla vydařeným průnikem na pravém křídle v podání Masopusta, ze kterého však Jungr vytěžil jen roh. 63. minutě přišla další nebezpečná standardka Slovácka v podání Valenty, který opět našel hlavu Trousila, jenž hlavou trkal nad branku. V 64. se ke střele z 20 metrů odhodlal střídající Harba, protáhl Melichárka, ale pálil jen těsně vedle pravé tyče. Další minuty v nepříjemném vedru přinesly za vytrvalého povzbuzování skvělého kotle fanoušků Slovácka územní převahu domácího celku okořeněnou nebezpečnými standardními situacemi. Vysočina několikrát zahrozila z brejků v podání Harby, Jungra nebo Masopusta. A byla to právě standardní situace v podání domácího celku, která vyrovnané utkání rozhodla. Valenta v 87. minutě zahrával standardní situaci z poloviny hřiště a dokázal na zadní tyči nalézt hlavičkujícího Daníčka, který se trefil přesně na vzdálenější tyč do protipohybu Blažka – 2:1. Jihlava ještě mohla vyrovnat, když v první minutě nastavení po rohovém kopu a následném centru Vaculíka hlavičkoval Kopic jen těsně vedle šibenice. Vysočina se tak ze Slovácka opět vracela s prázdnou.

2.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1
16.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 2:1