20.06.2024, Miroslav Fuks

Vojtěch Lampíř: Proti Chrudimi nasadíme dvě odlišné jedenáctky

Vojtěch Lampíř: Proti Chrudimi nasadíme dvě odlišné jedenáctkyPo úvodním letním tréninku a rozlosování nového ročníku je před námi další neklamný signál, že se ligový start neúprosně blíží – první letní přípravný duel. Fotbalisté FC Vysočina v něm na domácí půdě nastoupí proti druholigovému sokovi – MFK Chrudim. Duel proběhne na stadiónu v Jiráskově ulici v sobotu 22. června od 11:00 hodin.

 

Chrudim má za sebou velmi úspěšnou sezónu, v níž dokonce útočila na barážové pozice. Nakonec brala příjemnou 5. příčku tabulky, s FCV v ročníku neprohrála (remíza v Jihlavě 3:3 a domácí výhra 2:1) a náležela k nemnoha celkům, které měly jistotu záchrany ve velkém předstihu. Po vydařeném ročníku však z východu Čech přišla překvapivá zpráva – kouč Radek Kronďák se s klubem nedohodl na podmínkách nové smlouvy a v Chrudimi skončil. Na jeho místo se z pozice asistenta posunul Jindřich Tichai, který si vybudoval i nový trenérský tým. Letní blok zahájil bez hostujících Míky, Koukoly, Langhamera a Maška, kteří se perou o místo v prvoligových kádrech, a též bez několika zahraničních fotbalistů. Naopak o chrudimský druholigový dres usiluje několik noviců, mezi nimiž je též exjihlavský brankář Lumír Číž z Ostravy.

Jihlavský kádr, který nyní čítá přes 30 fotbalistů, do letního drilu vyběhl v pondělí, tudíž rozhodně nepřekvapí, že trenérský tým hodlá postavit odlišné jedenáctky do každého z poločasů. „Je nás hodně, takže se na některé kluky ani nedostane. Rozhodně budeme chtít vidět nové hráče a nečekáme, že zápas bude z hlediska taktiky dokonalý. Věříme, že se do naší hry promítnou některé prvky z našich tréninků,“ uvedl asistent trenéra Vojtěch Lampíř, kterého jsme požádali o aktuální rozhovor.

Jakou měl náplň úvodního tréninkový týden? Jak jej hodnotíte?
Rozhodně pozitivně, k čemuž přispělo velmi dobré naladění hráčů. Noví kluci, kteří se do přípravy zapojili, vypadají fotbalově zajímavě, jsou pracovití a dobří charakterově. Jsme hodně zvědaví, jak si povedou v přípravné zápasové konfrontaci. V týmu nyní panuje zdravé konkurence, což se promítá do velmi dobrého tréninkového nasazení.

V tréninkovém procesu se soustředíme na obecnou vytrvalost a ladíme technicko-taktické prvky, jako jsou výstavba hry nebo presing.

Jak se jeví navrátilci z hostování či Haala přeřazený z U19?
Na Vítkovi, Labaranovi a brankáři Jágrikovi je vidět, že jim pravidelná herní praxe během jara pomohla. Přišli jako vyspělejší hráči, navíc jsme je měli stále na očích, protože s námi trénovali celé jaro. Haala se postupně sžívá s vyšším tempem tréninků a lze říci, že se mu vede dobře.

Za měsíc nastoupíte do úvodního mistráku. Máte vůbec během léta prostor ke kondiční přípravě?
Ten máme vždy, i během soutěžních sezón. V tomto týdnu do sebe hráči vstřebávali větší kondiční objemy, které se budou postupně snižovat a zintenzivňovat. Vytrvalost se snažíme hodně rozvíjet v rámci herních cvičení s míčem.

Disponujete velmi početným kádrem, ovšem klasických útočníků je nedostatek...
Je to tak a předpokládáme, že toto téma ještě bude mít nějaký vývoj a posun. Navíc Justin Araujo-Wilson, který se do přípravy zapojil od středy, tento týden trénuje individuálně, tudíž do sobotního utkání nezasáhne. Do útoku může rozhodně naskočit Franěk, zdravý už je Křivánek a na tento post případně můžeme uvažovat o alternaci ze strany dalších hráčů. Zatím si každopádně musíme poradit z vlastních zdrojů.

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu