23.10.2011, Miroslav Fuks

Vysočina se výhry z Mostu opět nedočkala

Vysočina se výhry z Mostu opět nedočkalaFotbalisté FC Vysočina v Mostu prohospodařili úvodní půli a v té druhé jejich vytrvalý územní tlak velké šance nepřinesli. To obětavě bojující domácí celek si z brejků vytvořil hned několik gólových příležitostí, ale branku z nich vstřelit nedokázal. Utkání 12. kola II. ligy tak skončilo bez branek. Vysočina tak získala plusový bod a posunula se na 3. příčku tabulky.

Diváci: 550
Most: Pokorný - Jendruščák, Hofmann, Běloušek, Řehák - Rosendo, Schut, Christof, Oboya - Nikovski (70. Bednář), Danoski.
FC Vysočina: Uvarenko - Karlík, Tlustý, Komárek, Šilinger - Dolejš, Jungr, Velický, Vaculík (69. Krutý) - Sedláček (69. Mešanovič), Tecl.

Kouč Roman Pivarník naplnil to, co v týdnu naznačoval. Sáhl v základní sestavě ke změnám, když na hrotu Mešanoviće nahradil Sedláček a na místě pravého záložníka po delší době nastoupil Dolejš. Gabriel tak zůstal na lavičce.

První šance zápasu se zrodila před jihlavskou brankou v 9. minutě. Po úniku Oboyi pálil na zadní tyči Rosendo, ale brankář Uvarenko předvedl famózní zákrok! Na druhé straně nebezpečně pálil z hranice vápna v 15. minutě Jungr. Po rohovém kopu napálil odražený míč a brankář Pokorný jen sledoval, jak letí těsně vedle tyče. Ve 24. minutě se opět vyznamenal Uvarenko, když lapil střelu Rosenda. Jihlava hrála opatrně, snažila se kombinovat, ale její akce byly často nepřesné či nedůrazné. Když už se dostali ke standardní situaci, tak je kopli špatně. Mostečtí dokázali ze svého obranného bloku rychle vyrážet do protiútoků. Bylo tomu tak i v 35. minutě, kdy se Běloušek vydal dopředu a krásným centrem našel nabíhajícího Danoského. Ten převzal míč, obhazoval brankáře, ale míč poslal vedle branky!

Druhá půle opticky patřila Vysočina. Ta byla mnohem aktivnější, Most účinně napadala a udržela míč na svých kopačkách. Aktivitu potvrzoval Dolejš, který hned zkraje půle poslal nebezpečný míč na přední tyč na Sedláčka, který však skončil jen rohem. V 50. minutě nabil míč za vápnem Vaculíkovi, který střílel technicky a pohotově, ovšem nad břevno. Ofenzivní snaha Jihlavy přinášela okénka v její obraně. V 56. minutě Danoski prodloužil míč hlavou, Nikovski šel sám na Uvarenka, ale trestuhodně zaváhal a poté už v tísni zakončil nepřesně. O 4 minuty později přišel mostecký roh, který skončil u Danoskiho, jenž sice přeloboval Uvarenka, ale ještě před brankovou čárou stihl vše zachránit hlavou kapitán Velický. Právě on se v 73. minutě odhodlal ke střele z větší vzdálenosti. Gólman Pokorný jeho nepříjemnou střelu vyrazil, k míči doběhl jako první Mešanovič, ale už neměl prostor dorážet. O šest minut později přišla možná největší šance Jihlavy v zápase. Po rohovém kopu hlavičkoval Komárek a možná o půl metru minul levou tyč domácí svatyně. Závěr přinesl velkou snahu Vysočiny a územní převahu. Domácí nestíhali kombinovat, přesto to nakonec mohli být oni, kdo se mohl radovat z jediné branky zápasu. V 92. minutě Oboya projel sám půl hřiště, poslal do sóla Danoskiho, který obešel brankáře, střílel do prázdné, ale trefil obránce Jihlavy. A tak Most vs. Vysočina 0:0.

12.kolo | Most - FC Vysočina | 0:0
26.kolo | FC Vysočina - Most | 3:0