23.10.2012, Miroslav Fuks

Juniorka urazila fotbalové štěstí a ztratila

Juniorka urazila fotbalové štěstí a ztratilaJuniorka prohru z Táborska neodčinila a na domácí půdě jen remizovala s Teplicemi 2:2 (2:1). V zápase přitom měla množství šancí na potvrzení svého vedení, ovšem vyložené gólovky neproměnila a tak v závěru zákonitě inkasovala. Jihlavské branky zaznamenali Daniel Kavka a Jan Kosak.

Diváci: 80
FC Vysočina: Rožník - Vokoun, Vonásek, Fadrný, Urbánek – Kliment (80. Přibyl), Zeman, Šuta, Kosak – Kavka (60. Štancl), Koudelka.
Teplice: Lukáč - Shkreta, Šalda, Karel, Bubeníček - Soukup, Jursa, Polák, Česlák (77. Špírek) - Kodeš, Čajič.

Domácí juniorka začala aktivněji, ovšem byli to hosté, kteří se radovali z úvodní branky zápasu. V 9. minutě totiž Kodeš trefil odražený míč, který zastavila až síť Rožníkovy brány – 0:1. Jenže Teplice vedení udržely pouze minutu. Kavka totiž hned po rozehrávce srovnal na 1:1. Hosty zlobila pohyblivá záloha Vysočina, zejména pak křídelníci Kosak a Kliment. Prvně jmenovaný ve 20. minutě využil Koudelkova vybídnutí do uličky a v koncovce se nemýlil – 2:1. Tentýž hráč bohužel neuspěl v obdobné příležitosti o deset minut později, když ho vychytal gólman Lukáč.

Tím jakoby předznamenal dění ve druhé půli. Tu otevřelo ve 47. minutě Kosakovo vybídnutí za obránce na Koudelku. Toho však ve vyložené šanci vychytal Lukáč. V 55. minutě na teplického gólmana postupoval Kosak, ale i on zamířil jen do něj. Na druhé straně poté Rožníka, snad poprvé ve druhé půli, protáhl pokus Jursy, který však šel vedle levé tyče. Vysočina v těchto chvílích rozebírala teplickou defenzívu a přicházely další šance. V 63. minutě Kosak opět nádherně předložil balon Koudelkovi a Lukáč se opět vyznamenal. Po následně odraženém míči byla Zemanova gólová střela sražena na roh. V 65. minutě se šance zrodila po ose Zeman - Kliment. Střelec však trefil jen boční síť. Kliment se svojí střelou neuspěl ani o 2 minuty později. A tak zákonitě přišel jihlavský útlum a závěrečná snaha Teplic o vyrovnání. V 83. minutě ještě před Rožníkem selhal Kulhánek a jihlavský gólman si pohlídal i střelu Špírka o 2 minuty později. V 88. minutě však už byl krátký na ránu Čajiče. Ten měl poměrně lehkou úlohu, neboť Vošmik se v šanci neukvapil a míč předložil do ještě lepší pozice právě Čajičovi – 2:2.

„Když jdeme čtyřikrát sami na gólmana a nevstřelíme z toho ani branku, tak nemůžeme vyhrát. Dnes jsme prostě urazili fotbalové štěstí. V ofenzívě jsme předvedli dobré věci, ovšem v naší hře bylo mnoho chyb a nepřesností. Zlepšit musíme nejen klid v koncovce, ale i defenzívu. Inkasovali jsme hrozně lacino,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.

10.kolo | Teplice - FC Vysočina | 3:1
24.kolo | FC Vysočina - Teplice | 1:1