09.04.2014, David Zeman

Štěpánek a Klíma se zúčastnili kvalifikace o EURO

Štěpánek a Klíma se zúčastnili kvalifikace o EUROHráči staršího dorostu David Štěpánek (30.3.1997) a Jiří Klíma (5.1.1997) mají za sebou účast v kvalifikaci na květnové mistrovství Evropy kategorie U17. Zeptali jsme se jich tedy, jak vlastně hodnotí své účinkování v reprezentaci.

 

Jak hodnotíš své působení v kvalifikaci?
Jiří Klíma: Individuálně se nemůžu ohodnotit lépe než průměrně. Zápas s Anglií mi vyšel tak z poloviny, chyběl tomu gól. S Itálií to bylo lepší a podařilo se mi vstřelit i gól, za který jsem hrozně rád. Utkání s Albánií už bylo zase průměrné z mého pohledu.

David Štěpánek: Celkově turnaj bych hodnotil pozitivně. Sice v prvním zápase jsem udělal chybu, po které jsme dostali gól, ale myslím si, že zbylé dva zápasy šel můj výkon nahoru.

Jaká panovala v reprezentačním týmu atmosféra?
Jiří Klíma: Atmosféra byla skvělá, celou dobu jsme mohli doufat v postup. Byla to obrovská zkušenost a zážitek nastoupit před 2.500 diváky, kteří nám fandili vždy od začátku zápasu, bylo něco skvělého.

David Štěpánek: Atmosféra v týmu byla výborná, celý sraz jsme si užívali. Pro mě to byl obrovský zážitek. Hrát před tisícovkami diváků bylo úžasné. Škoda jen prvního nepodařeného zápasu.

V čem vidíš největší rozdíl oproti ligovým utkáním v klubu?
Jiří Klíma: Oproti klubovým zápasům vidím největší rozdíl v technických dovednostech hráčů, vše je založeno více na taktice.

David Štěpánek: Největší rozdíl je v technice hráčů, hra je ve větším tempu. Všechno musíte hrát rychleji než v klubu.

Výsledky české reprezentace U17 v rámci závěrečné fáze kvalifikace:

26.3. Anglie - Česko 1:0 (0:0)

Góly: 53. Solanke.

Sestava ČR: Záleský - Žárský, Teršl, Štepánek, Chlumecký - Twardek (40. Mihálik), Januška, Macek, Trubač - Černý, Klíma. Trenér: Aleš Čvančara.

28.3. Itále - Česko 1:2 (1:0)

Góly: 26. Bonazzoli - 75. Klíma, 78. Černý.

Sestava ČR: Záleský – Čmelík (41. Pulkrab), Teršl, Štepánek, Chlumecký - Bílek, Januška, Macek, Trubač – Černý (80+3. Mihálik), Klíma (79. Kvída). Trenér: Aleš Čvančara.

31.3. Česko - Albánie 2:0 (2:0)

Góly: 10. Černý, 40. Macek.

Sestava ČR: Záleský - Bílek, Teršl, Štěpánek, Chlumecký - Trubač (73. Twardek), Macek, Januška, Černý - Pulkrab (65. Mihálik), Klíma (51. Badocha). Trenér: Čvančara.

 
Aktuálně

Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2013/14

Letní přestupové období přineslo jedno z největších hráčských „zemětřesení“ v dějinách klubu. Vysočina v průběhu roku 2013 do přestupů uvolnila nejvyšší sumu ve svých dějinách. „Přivedli jsme mnoho nových hráčů, kteří mají talent, kvalitu a perspektivu. Jsme přesvědčeni, že tato strategie je správná a představuje výbornou investici do budoucnosti... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu