27.04.2014, Miroslav Fuks

Rada: Naše šance z první půle měly skončit gólem

Rada: Naše šance z první půle měly skončit gólemPo první půli by si v Jablonci na domácí výhru 3:0 nad Vysočinou nikdo nevsadil ani zlámaný groš. Jenže, jak už to ve fotbale často bývá, tak ve druhém dějství stačilo osm hluchých minut jihlavské defenzívy a Baumit mohl slavit vítězství. Velká škoda pro Vysočinu, neboť z Jablonce se dalo bodový zisk odvézt. Jak duel hodnotili jeho hlavní aktéři?

Kouč Petr Rada musel v místě svého bývalého působiště překousnout nepříjemnou porážku: „Znovu jsme sehráli duel dvou poločasů. V prvním dějství jsme domácí hráče do vážného ohrožení naší branky nepustili. Naopak jsme si vypracovali dvě příležitosti, které měly skončit gólem. Bohužel jsme tyto šance neproměnili. S kvalitou naší hry v první půli jsem mohl být spokojený. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně, což se nám dařilo snad jen v úvodní desetiminutovce. Jenže po prvním inkasovaném gólu se naše hra sesypala a každá jablonecká ofenzivní akce proti nám smrděla brankou. Naši stopeři už po několikáté naivně netakticky vystoupili a chybovali. Prohráli jsme díky nakopávaným míčům, které jsme nedokázali ubránit,“ uvedl Rada, který svůj komentář ještě uzavřel: „Konečný výsledek je zasloužený, protože domácí proměnili většinu šancí, které měli. Předvedli jsme tristní úsek zápasu, k němuž jsem už hráčům své řekl. Takto se hrát prostě nedá. V týdnu si duel důkladně rozebereme a co nejlépe se připravíme na nedělní zápas proti Brnu. Z Jablonce odjíždím zklamaný, na druhou stranu musím pogratulovat brankáři Špitovi k jeho sté nule.“

Komentář jabloneckého trenéra Romana Skuhravého: „K první půli řeknu jen to, že jsem rád, že jsme přežili dvě šance Jihlavy. Náš výkon v něm si ani nic jiného nezaslouží. Rád bych věděl, čím to bylo, protože to bylo u všech hráčů. Chyběla chuť, pohyb, nápad a přesnost. V poločase jsme si k tomu něco řekli a ve druhé půli na klukách bylo vidět, že chtějí strhnout výhru na svoji stranu. S ohledem na středeční pohárový duel proti Spartě mne velmi mrzí, že nás tento zápas stál tolik sil. Hráli jsme totiž až do konce utkání o nulu pro Michala Špita. Utkání rozhodl příchod Doležala, který svým důrazem a tlakem do brány vypracoval trefu pro Beneše. Druhý a třetí gól, to byla ukázka hry, kterou bychom se chtěli prezentovat,“ řekl k zápasu spokojený jablonecký lodivod.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Petra Rady a Romana Skuhravého z tiskové konference přinášíme i názory zkušeného středopolaře Václava Kolouška.