16.05.2013, Miroslav Fuks

Sportovní den FC Vysočina nadchl 120 dětí

Sportovní den FC Vysočina nadchl 120 dětíPod organizační a materiální záštitou FC Vysočina dnes proběhl 11. ročník Sportovního dne pro mentálně a tělesně postižené děti. Jeho aktéry byly v areálu v ulici Na Stoupách opět děti ze Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. K nim se připojily i děti ze sousední mateřské školy.

 

Tento tradiční sportovní den nezůstal bez povšimnutí ze strany projektu LFA „Zelený život“. Ten do Jihlavy vyslal svůj štáb a v brzké době na svém webu nabídne fotografie, videoreportáž a ohlasy z této jedinečné akce. Spojení s projektem „Zelený život“ symbolizovaly i šály, které měli kolem krku hráči FC Vysočina.

Hlavním iniciátorem a garantem akce je trenér Josef Vrzáček. Ten ji zahájil společně s členkou představenstva FC Vysočina Jarmilou Vaculíkovou. Po úvodním rozcvičení se zhruba 120 dětí nadšeně vrhlo do devíti disciplín. Ve všech případech platilo, že všichni závodníci ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemné dopoledne v pohodové atmosféře plné sportování umocnilo krásné slunečné počasí.

Při zvládnutí disciplín soutěžícím asistovali fotbalisté prvního týmu FC Vysočina Lukáš Vaculík, Marek Jungr, Jan Hanuš, Václav Koloušek, Peter Čvirik, Arnold Šimonek, Tomáš Josl, Václav Tomeček a Lukáš Masopust. Na organizaci vydařené akce se dále podíleli zaměstnanci klubu - dámy Chudobová a Borkovcová a sekretář Šilhán.
Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou firem COMON, Plastikov, Sapeli, Jipocar, WIMPY, Pavel Bulák, Hitrádio Vysočina, Rádia Jihlava, ČR Region, LAPEK, Řeznictví Mareček v Třešti, Kosteleckých uzenin a paní Věry Borkovcové.

  • fotografie ze sportovního dne naleznete ZDE

 
Aktuálně

U19 z Ostravy veze tři body

Starší dorost U19 vstoupil do nového ročníku Moravskoslezské dorostenecké ligy výhrou 2:3 na půdě "béčka" Baníku Ostrava. Střelecky se za Jihlavu prosadili Václav Havlín, Karel Pojezný a Kryštof Blokeš. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu