25.02.2016, Miroslav Fuks

Roman Kučera: Těší nás variabilita naší sestavy

Roman Kučera: Těší nás variabilita naší sestavyTřetí jarní duel FC Vysočina se odehraje na půdě 1.FC Slovácko v sobotu 27. března od 15:00. Na stadiónu, na němž Jihlava z šesti duelů v I. či II. lize dosud nikdy nezvítězila. Podaří se tuto nepříznivou bilanci zlomit? Dokáže Vysočina vydolovat alespoň bod?

 

.Jedno je jisté – před svěřenci kouče Michala Hippa je další těžká jarní bitva. Vysočina nastoupí proti soupeři, kterému podlehla třikrát v řadě. Navíc proti týmu, jenž v posledním kole vybředl ze sestupového ohrožení díky šťastné a cenné výhře v Příbrami. Duel rozhodl jediným gólem kanonýr Libor Došek. Bude se pozornost jihlavské defenzívy soustředit zejména na tohoto vyhlášeného střelce? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Romana Kučery: „Nemůžeme se koncentrovat pouze na Doška. Velkou kvalitu má i druhý hrot Koné. Předpokládáme, že proti nám v úvodní sestavě nastoupí oba dva, neboť o jejich hru se opírá ofenzíva celého mužstva. Jsou silní, udrží míč a dokážou jej rozehrát na nabíhající rychlonohé hráče, jako jsou Kerbr, Diviš nebo Havlík. Díky nim je fotbal v podání Slovácka hodně úderný a přímočarý.“

Jaké další silné stránky hry Slovácka vidíte?
Velice dobře zahrávají standardní situace. Mají k tomu k dispozici urostlé hráče, jako jsou Rada, Košút, Hoffman, Havlík, Kerbr a samozřejmě i Došek a Koné.

Jak s odstupem několika dnů hodnotíte jihlavský výkon proti Slavii Praha?
Domníváme se, že jsme nesehráli špatný zápas. Náš výkon postrádal jen gólové vyjádření. Zároveň si ale uvědomujeme, že Slavie neproměnila několik příležitostí. Remíza je asi spravedlivá a bod se může při záchranářských počtech hodit. Přesto v nás zůstávají trochu smíšené pocity, protože nepopíráme, že utkání jsme v domácím prostředí chtěli vyhrát.

V Uherském Hradišti již mohou nastoupit Kukoľ a Krejčí, přitom proti Slavii si velmi dobře vedli Nerad a Kryštůfek, stejně tak hru oživili střídající Urdinov, Fulnek a Dvořák. Máte nyní příjemně zamotanou hlavu, jak složit základní sestavu?
Určitě ano, o složení základní jedenáctky se nyní intenzivně bavíme a zvažujeme ji v návaznosti na přednosti a slabiny hry Slovácka. Otevřená máme 2 až 3 místa sestavy. Těší nás, že máme více možnosti a snad můžeme soupeře překvapit.

Postaví se do branky Jan Hanuš? Jaké v kádru registrujete zdravotní či jiné absence?
Hanušův start zatím není jistý. Každopádně marodka se nám nevyprázdnila, spíše naopak. K Markovi, Marcinovi a Klímovi po víkendu přibyli zranění Mišůn a Novotný. Navíc reprezentační povinnosti plní Štěpánek.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a 1.FC Slovácko: 13 utkání   3 – 2 – 8   9 : 20

Poslední vzájemné utkání: 22.8.2015 - Nestranný divák z tohoto utkání musel být nadšený. Ve velmi dobré atmosféře se hrála velmi ofenzivní partie, která přinesla mnoho šancí, neproměněnou penaltu, velké emoce a tři branky, z nichž jedna bude vážně aspirovat na Gól roku. Bohužel, fanouška FC Vysočina mohl těšit pouze bojovný a kvalitní výkon jeho týmu. Méně však nedostatečná gólová produktivita a nepříjemná domácí porážka 1:2 (0:2) proti Slovácku.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 – Mešanović, 3 - Vaculík, 2 - Nerad, 1 – Jungr, Mišůn, Kukoľ, Demeter, Batioja

Inkasované karty: 5 - Nerad, 4 - Krejčí, 3 – Šulek, Kukoľ, Vaculík, 2 – Mišůn, Kryštůfek, Dvořák, Hanuš, Marek, Mešanović, Šourek, 1 -  Jánoš, Urdinov, Tlustý, Bazal.

Absence: Marcin, Mišůn, Klíma, Novotný a Marek (zranění), Štěpánek (reprezentační povinnosti), Hanuš (nejistý start).

1.FC Slovácko

Trenér: Svatopluk Habanec

Střelci: 7 – Došek, 6 – Diviš, 2 – Havlík, Daníček, Valenta, 1 – Šumulikoski, Kerbr, Kovář, Hlúpik.

Sestava v posledním utkání: Heča - Reinberk, Košút, Hofmann (85. Šumulikoski), Chyla - Havlík, Rada - Biolek (80. Civič), Koné (90. Daníček), Kerbr - Došek.

Zimní změny v kádru:

Příchody: Kerbr (konec host. FC Slovan Liberec), Chyla, Biolek a Šimko (přeřazeni z juniorky).
Odchody: -

 
Související
Aktuálně

U17: Domácí prohra se Zbrojovkou

Ani jihlavský mladší dorost nedokázal vyzrát v moravském derby na brněnskou Zbrojovku a prohrál 0:3 (0:2). Vysočina si ale i přes tento výsledek drží 13. příčku v tabulce a v příštím kole zavítá na půdu Slavie Praha. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu