01.07.2013, Miroslav Fuks

Průša: Rozdíl mezi podzimem a jarem byl ve složení kádru

Průša: Rozdíl mezi podzimem a jarem byl ve složení kádruFotbalový ročník 2012/13 už je minulostí a rozběhla se příprava na novou sezónu. Přesto se v tomto čase ještě ohlédněme za sezónou mladšího dorostu U17, jenž působí v Moravskoslezské lize a se ziskem 69 bodů obsadil 6. příčku. Jak je s touto bilancí spokojen trenér Kamil Průša?

 

Celkový ročník hodnotím pozitivně. V podzimní části jsme sehráli  kvalitní zápasy. Stejně tak se nám povedla zimní příprava, ve které jsme se utkávali s opravdu výbornými týmy z Čech a ze Slovenska. V průběhu jarní části jsme „posunuli“ útočníka Dubu do dorostu U19, kde se tento hráč velmi výrazně prosadil. Stejně tak šel do U19 brankář Kolář, který si dokonce zachytal i jedno utkání za naši juniorku. V dubnu jsme vyhráli mezinárodní turnaj v Innsbrucku. Zde se nám bohužel začala projevovat únava v podobě zranění. V květnu jsme měli opravdu obrovskou marodku. K tomu se přidal náročný program v soutěži, kdy jsme hráli vždy systémem neděle – středa – neděle. Někteří hráči místo zápasu museli zůstávat ve škole, a proto jsme již v žádném utkání nenastoupili v kompletním složení. V konečné tabulce jsme obsadili šesté místo, což určitě neodpovídá naší síle, pokud bychom byli v kompletním složení. V mládežnickém úseku se však nedíváme na výsledky a na tabulku. Zajímají nás jednotliví hráči a jejich individuální výkony. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni, protože několik fotbalistů udělalo velký výkonnostní posun.

Jaký rozdíl byl ve výkonech týmu na jaře oproti podzimu?
Na podzim jsme hráli v kompletním složení. V této části soutěže jsem poznal, že ročník 1996 máme opravdu silný. Dokázali jsme porazit vedoucí Baník, stejně tak Slovácko a Zbrojovku. Nepovedl se nám závěr podzimu, kdy jsme nezvládli utkání v Opavě a doma prohráli se Zlínem. Zimní příprava a úvod jarní části soutěžního ročníku nás zastihl ve výborné formě. Důkazem byl neskutečně kvalitní zápas na Slovácku, kde jsme vyhráli 1:3. Následovalo dalších šest povedených zápasů. Následně se posunuli Duba a Kolář, dlouhodobě se zranil Bednařík a Jančík, na několik zápasů vypadl Rychetník a Štěpánek… Zkrátka rozdíl mezi podzimem a jarem byl ve složení kádru. Z tohoto pohledu byl podzim kvalitnější. Z druhého pohledu se zase v jarní části dostalo i na ostatní hráče, z nichž minimálně dva prokázali obrovský výkonnostní skok.

Který zápas pokládáte za nejlepším a ve kterém jste byl naopak s výkonem hráčů nejvíce nespokojen?
Opravdu povedený zápas byl na Slovácku. Zde podali všichni hráči maximální výkon. Dařil se nám rychlý přechod do protiútoků a dali jsme krásné tři branky. Jako nejméně povedené utkání považuji domácí zápas s Opavou, kdy jsme hlavně v první půli podali velmi slabý výkon.

Kteří fotbalisté náleželi k největším oporám týmu? Mají někteří už nyní předpoklady k tomu, aby se v nadcházející sezóně prosadili v dorostu U-19?
Díky náročnému programu v jarní části ročníku měli opravu všichni hráči možnost prokázat své kvality a hlavně to, že se stále zlepšují. Nerad bych zde konkrétně uváděl některé hráče. To, že se mohou prosadit hráči U17 za hráče U19 jasně dokázal Duba. V týmu hráčů z ročníku 1996 je několik individualit, o kterých nepochybuji, že již od podzimní části nového soutěžního ročníku budou patřit k hráčům základní sestavy U19.

Hráčské statistiky U-17

Odehrané minuty: 1321 - Šerý M., 1181 - Haala, 1150 - Šerý D., 1092 - Fiala, 954 - Mazel, 879 - Rychetník, 826 - Hekerle, 817 - Klíma, 800 - Kolář M., 799 - Štěpánek, 723 - Kovář, 720 - Jančík, 560 - Jícha, 548 - Kliment, 519 - Rokos, 485 - Ráček, 460 - Duba, 432 - Bednařík, 227 - Šimončič, 206 - Vedral, 102 - Liška, 76 - Kuja, 50 - Vitásek, 16 - Bajer, 11 - Novotný, 1 - Sargsyan.

Vstřelené branky: 9 - Klíma, 8 - Duba, 6 - Šerý M., 4 - Haala, 3 - Štěpánek, Kovář, 2 - Mazel, Jančík Rokos, Šimončič, 1 - Šerý D., Fiala, Kliment, Ráček, Bednařík.

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu