26.03.2011, Miroslav Fuks

Jak utkání viděli trenéři Vrzáček a Zákostelský?

Jak utkání viděli trenéři Vrzáček a Zákostelský?Devatenácté dějství aktuálního ročníku II. ligy je za námi. Fotbalisté FC Vysočina se zaslouženě dočkali první jarní domácí výhry, kterou ukončili dlouhou sérii Sezimova Ústí bez porážky. Tři cenné body vybojovali bez celá řady absentujících hráčů stabilního kádru a v průběžné tabulce II. ligy poskočili na 2. příčku. Jak tento zápas viděli oba zainteresovaní trenéři, kteří na podzim 2007 společně vedli jihlavský tým?

„Viděli jsme zajímavý a bojovný duel se spoustou soubojů. Utkání mělo náboj, bylo znát, že domácí chtějí za každou cenu zvítězit. Bylo to znát i na hřišti, neboť do utkání dali více, než my, a zvítězili zaslouženě. Mám pocit, že jsme v tomto utkání trochu zaplatili nováčkovskou daň, ačkoli mnohými za nováčky nebýváme považováni, neboť jsme propadli při dvou poměrně jednoduchých situacích, nedohráli jsme je a inkasovali jsme. Přitom jsme několikrát zvládli velmi ošemetné momenty, které brankou hrozily více. Pro nás je to škoda, končí naše dlouhá série bez porážky. Klukům jsem v kabině po zápas řekl, že to jednou skončit muselo a že musíme v příštím kole doma nastartovat sérii novou a zdolat Čáslav,“ řekl k utkání exjihlavský kouč Luboš Zákostelský, který v tomto duelu vedl hráče Sezimova Ústí.

Co k zápasu řekl médiím domácí trenér Josef Vrzáček: „Jsem rád, že jsme zápas výsledkově zvládli. Myslím si, že se musel líbit i divákům, neboť byl prakticky do svého konce otevřený. Musím pochválit soupeře, který ke kvalitě zápasu přispěl velkou měrou. Z našeho pohledu bych duel rozdělil na 2 poločasy. V prvních dvaceti minutách bylo vidět, že se chceme rehabilitovat za nedobré fotbalové představení ve Znojmě. Byli jsme pohybliví, nebezpeční, zápas jsme chtěli rozhodnout hned v úvodu a vytvořili jsme si hned tři zajímavé gólové šance. Ty jsme bohužel neproměnili a postupně se stále více začal ozývat soupeř. Ten byl velice nebezpečný, má kvalitu a útočnou sílu. Bylo jasné, že proti němu v tlaku nevydržíme celý zápas. Druhý poločas spíše patřil soupeři a my jsme se místy báli o náš jednogólový náskok. V těchto nepříjemných momentech nás vysvobodil druhý gól z hlavy Standy Tecla, který se ukázal být brankou vítěznou.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší webová televize JEŽOUR TV. Krom názorů koučů Josefa Vrzáčka a Luboše Zákostelského si můžete vyslechnout i komentář exhumpoleckého dua Jan Kopic a Stanislav Tecl.