09.11.2015, Miroslav Fuks

Hanuš: Věřím, že je v našich silách závěr podzimu zvládnout

Hanuš: Věřím, že je v našich silách závěr podzimu zvládnoutUž se to stává pravidlem. Fanoušci FC Vysočina mají v otázce pozice klíčového hráče a „Hráče měsíce“ svého mužstva jasno. Počtvrté v řadě se jím stal gólman Jan Hanuš, jenž zvítězil s náskokem 75 bodů před útočníkem Murisem Mešanovićem. Do elitní trojice se poprvé vklínil obránce Lukáš Kryštůfek. Po měsíce tak znovu můžeme nabídnout další ze seriálu rozhovorů se strážcem jihlavské branky.

 

Honzo, jak si viděl své výkony za měsíc říjen? Z kterého duelu jsi měl nejlepší dojem?
Osobně jsem měl nejlepší dojem ze svého výkonu proti Liberci. Bohužel, ten kazí fakt, že jsme dobře rozehraný duel nedotáhli do vítězného konce. Místo zvýšení našeho vedení jsme vzápětí inkasovali vyrovnávací branku. Pokud bychom tříbodový zisk udrželi, tak naše aktuální situace byla jistě příznivější. Z týmového hlediska mne nejvíce těší velmi cenné vítězství v Teplicích.

Vyčítáš si některý z obdržených gólů?
Musím zopakovat, že nad každým inkasovaným gólem přemýšlím s tím, jak by jej bylo možné chytit a co příště udělat jinak. Asi nejvíce mne mrzí druhý gól na Bohemce, kdy jsem trochu vystoupil z branky a chtěl jsem střelci zmenšit úhel, protože jsem čekal, že hráč si balón bude chtít zpracovat. Místo toho hlavou okamžitě vyslal oblouček, který šťastně zapadl pod břevno. Snažil jsem se couvnout a míč nějak vytěsnit, ale nebylo možné na něj dosáhnout.

Po nadějné výhře v Teplicích přišly tři zápasy, které se nepochybně výrazně promítají do psychiky týmu. Jaká je v něm nálada?
Rozhodně není ideální, poslední zápasy se na nás podepsaly. Opravdu hrozná škoda, že jsme bodově lépe nezvládli dobře rozjeté duely s Libercem a na Bohemians. V Boleslavi jsme hráli dobře jen v první půli. Když šli domácí do vedení a my chvíli poté inkasovali i třetí gól, tak na nás padla těžká deka a přestali jsme hrát.  Naopak Boleslav stále útočila a tlačila se do koncovky. Výsledkem byl ostudný debakl.

Čím si vysvětluješ výrazně horší bilanci ve druhých poločasech? Je to o nedostatečné mentální síle mužstva či třeba kondiční připravenosti?
To se mi těžko hodnotí. Pravdou je, že v řadě zápasů byl v naší hře mezi první a druhou půlkou rozdíl. Spíše si myslím, že velkou roli v našem případě sehrává psychika a dílčí poklesy koncentrace, čehož soupeři dokáží využít.

Jak z této bídné situace vybřednout?
Bude strašně důležité, jak zvládneme poslední tři podzimní kola proti týmům na naší úrovni. Musíme se na ně maximálně koncentrovat. Pokud tyto duely zvládneme, tak naše podzimní bilance nebude tak špatná. Je jasné, že cesta k těmto bodům bude hrozně těžká. Věřím, že je v našich silách uspět.

Pořadí ankety "Hráč měsíce" za říjen 2015:

1. Hanuš Jan 339b., 2. Mešanović Muris 264b., 3. Kryštůfek Lukáš 109b., 4. Demeter Patrik 98b., 5. Vaculík Lukáš 84b., 6. Jungr Marek 80b., 7. Jánoš Adam 74b.

 
Aktuálně

Podporujte FC Vysočina s CASHBACK CARD! Peníze zpět získáte i v Tescu či Kauflandu!

Už tři roky mohou fanoušci FC Vysočina čerpat výhod klubové věrnostní karty CASHBACK CARD. Díky ní získáte peníze zpět z nákupů u partnerských firem po celém světě a zároveň se tak bezplatně stáváte sponzorem svého oblíbeného klubu! Nadále máte slevu na vstupném a výhodně můžete nakupovat i v Tescu nebo v Kauflandu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu