17.09.2009, Miroslav Fuks

FC Vysočina schválil novou strategii a posílil sportovní management

FC Vysočina schválil novou strategii a posílil sportovní managementPředstavenstvo FC Vysočina na svém středečním zasedání schválilo novou sportovní strategii klubu v souladu s vizí: „Přivedeme konsolidovaný klub do evropských pohárů“. Zároveň byl do funkce sportovního manažera navržen a jmenován Josef Jinoch, který v minulosti působil v managementu Liberce, Slavie Praha či Jablonce. Manažer Zdeněk Šmýd zůstává na sportovním úseku, přičemž se nyní bude věnovat mládeži a scoutingu.

 
Vedení FC Vysočina k těmto změnám přistoupilo na základě důkladné analýzy sportovního stavu klubu. „Výsledná komplexní strategie se především dotýká sportovní koncepce. Reaguje na fakt, že se klubu v uplynulých třech letech nepodařilo naplnit výkonnostní cíle v podobě postupu do nejvyšší soutěže. FC Vysočina tak nezužitkovala svoji stabilní ekonomickou situaci, kvalitní tréninkové zázemí a výbornou mládežnickou základnu. Jsme sice českou veřejností vnímáni jako úspěšní, ale ke skutečnému úspěchu ještě velký krok chybí. Před námi je nyní velká výzva zlepšit činnost klubu ve všech sférách, přičemž hodláme využít i nejlepší cizí zkušenosti,“ uvedl předseda představenstva FC Vysočina Ing. Jiří Pech.

Postupné změny čekají hráčský kádr „A“ mužstva, který bude budován koncepčně a systematicky s výhledem na nejvyšší soutěž. Zároveň dostanou velký prostor talentovaní odchovanci představující budoucnost klubu. „Hráči budou vystaveni náročnějšímu konkurenčnímu prostředí a budou pod mnohem větším výsledkovým tlakem. Ponesou odpovědnost nejen za „svoji“ hru, ale i za naplnění vize FC Vysočina. Tím také podpoří týmový duch celého klubu,“ zdůraznil Pech.

 
Aktuálně

Z Ďolíčku odjíždíme poraženi

Fotbalisté Bohemians 1905 potvrdili roli favorita a Jihlavští se tak vracejí domů bez vidiny čtvrtfinále tuzemského poháru. K výhře Klokanům stačilo proměnit jeden ze dvou pokutových kopů – ve 31. minutě ten první zahodil Novák, ale po přestávce z další penalty rozhodl Květ. Jihlavští byli dnes bohužel téměř bezzubí a nedokázali tak nad Bohemkou... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu