04.03.2024, Miroslav Fuks

David Oulehla: Sigma byla lepší a vyhrála zaslouženě

David Oulehla: Sigma byla lepší a vyhrála zaslouženěTečku za úvodním jarním kolem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY učinil duel FC Vysočina na Andrově stadiónu. Kdo po vydařené přípravě čekal, že Jihlava využije situace v tabulce a tříbodovým ziskem se vyhoupne na 3. příčku tabulky, tak byl velice zklamán. Dominantním celkem byla mladá Olomouc, což potvrdila i slova zklamaného kouče Davida Oulehly.

 

Juniorka Sigmy porazila Vysočinu teprve potřetí ve 14ti druholigových duelech. Kde hledat příčinu tohoto výsledkového i herního zklamání? „Utkání se nám nepovedlo. Olomouc byla hladovější, lépe do utkání vstoupila a vytvořila si v úvodu více nebezpečných situací. Přesto zápas byl do úvodní branky vyrovnaný a mohl se zlomit na jednu i druhou stranu. Jenže my jsme udělali chybu, inkasovali první gól a tím se energie zápasu přiklonila na domácí stranu. Tak už to bývá. Do konce prvního poločasu jsme se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale šance jsme si vypracovat nedokázali. A než jsme ve druhé části vystřídali, tak padla druhá branka do naší sítě. Trojnásobné střídání v 54. minutě naši hru trošku oživilo, ale kýžený efekt nepřineslo. Sigma byla lepší, přehrála nás i silově a soubojově, vyhrála zaslouženě. My jsme si za celé utkání prakticky nevypracovali šanci, byli jsme nepřesní, domácí nám pokryli střed hřiště, neprosadili jsme se přes kraje a duel se nám nepovedl ani z hlediska mentálního nastavení hráčů. Musíme si dnešní výpadek zhodnotit a jít dál. Před námi je dalších 13 důležitých bitev o tři body,“ řekl v úvodním hodnocení David Oulehla.

Nebyl jihlavský tým před utkáním až příliš sebevědomý? Neviděl se už po vydařeném zimním bloku na 3. příčce tabulky? „Nemyslím si, že by zápas byl z naší strany nějak podceněný. To v žádném případě. Všichni jsme věděli, že domácí nasadili kvalitní a talentovanou sestavu. Naopak si říkám, zda nás spíše nesvázala tíha šance vyhoupnout se v průběžné tabulce výše. Každopádně náš dnešní výkon neměl vůbec dobré parametry, jsem hodně nespokojen,“ konstatoval lodivod FC Vysočina.

Nelze se nezeptat, jak moc scházela druholigovými zápasy otřískaní a za karty pykající Tureček, Vedral a Araujo-Wilson? „Myslím si, že disponujeme dostatečně širokým kádrem, abychom utkání zvládli mnohem lépe. Na absence hráčů, kteří jsou nyní ve formě a náleží mezi naše stálice, se nechci vymlouvat. Určitě jsem rád, že s nimi mohu v neděli počítat. Mám do utkání s Kroměříží o čem přemýšlet.“

 
Související
Aktuálně

Pavel Mazánek: Proti Prostějovu nastoupíme s vírou ve vlastní schopnosti

S větším klidem a se zvýšeným sebevědomím míří fotbalisté FC Vysočina k další velice důležité bitvě v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu 27. dubna se od 10:30 hodin představí na trávníku o záchranu bojujícího Prostějova. Tým exjihlavského trenéra Radima Kučery k domácím utkáním nastupuje v azylu 1.HFK Olomouc. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu