25.01.2013, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Chtěl bych s Jihlavou vyhrát pohár, sní uzdravený záložník Koloušek

Chtěl bych s Jihlavou vyhrát pohár, sní uzdravený záložník KoloušekVíkendový finálový turnaj Tipsport ligy v Berouně ještě nestihne, v pondělí by však už měl naplno začít s tréninkem a při blížícím se herním soustředění v Turecku už by chtěl zasáhnout do zápasu. Jihlavský záložník Václav Koloušek se vrací po dlouhodobém svalovém zranění.

 

"Už s mužstvem dělám rozcvičky, s balonem krátké přihrávky, to mi nevadí. Ještě to trošku šetřím na dlouhé balony, ale jinak už jsem v pořádku,“ popisuje 36letý half. „Ale příští týden v pondělí bych už začal naplno," doplňuje.

Poslední zápas jste hrál 7. října v Teplicích. Jak se fotbalista cítí při tak dlouhé pauze?
Je to opravdu dlouhé. Nikdo nečekal, že to takhle bude. Když se mi to v Teplicích stalo, doktor říkal, že to je zhruba na měsíc. A pak že to bude dobré. Ale nebylo, uspěchal jsem to.

Prý jste se snažil připravit na důležitý zápas s Českými Budějovicemi (16. listopadu), ale znovu jste se zranil.
Je to tak. Před zápasem s Budějovicemi jsem chtěl klukům pomoct, tak jsem do toho šel. I za cenu toho, že jdu do rizika. A to riziko nevyšlo. Obnovil jsem si zranění v tom samém místě, jen trhlina byla tentokrát ještě větší. A protože do konce podzimu zbývaly už jen tři zápasy (v lize s Českými Budějovicemi a v Plzni, v poháru se Spartou – pozn. red.), tak jsem tomu nechal úplný klid. Nic jiného mi ani nezbývalo.

Mluvíte o riziku, o uspěchaném návratu. Takže to berete na sebe?
Zodpovědnost je na mně, protože i to rozhodnutí bylo moje. Jestli to s mančaftem chci zkusit, nebo ne. Začal jsem trénovat de facto měsíc poté, co se mi to stalo. Při běhání mě nic nebolelo, jenže pak jsem si s klukama šel zahrát „na dvě“. A jak to ještě nebylo úplně zahojené, tak se mi to obnovilo. Zodpovědnost beru na sebe, byla to moje chyba. Ale prostě jsem se chtěl co nejdřív vrátit.

Z úvodních deseti zápasů, které jste odehrál, Jihlava prohrála dvakrát. Z šesti, ve kterých jste absentoval, vyhrála jediný. Chyběl tedy mozek týmu – Koloušek?
To si nemyslím. Nastupoval Kůča (záložník Tomáš Kučera) a hrál dobře. Prostě tam byl někdo jiný. Fotbal není o jednom hráči. Nebylo to o Standovi (do konce podzimu zraněný kanonýr Tecl – pozn. red.), nebylo to o mně. Vždy je to o síle celého mužstva. Když nám vypadne Bláža (brankář Jaromír Blažek), tak ho taky musíme nahradit a ty výsledky udělat. Náš cíl je jasný: zachránit se. A je jedno, jestli budu hrát já, nebo ne. Jde o to, abychom to udrželi.

Když už mluvíte o Stanislavu Teclovi – četl jsem, že vaším vánočním přáním bylo, aby ho vedení jihlavského klubu v zimě neprodávalo.
To se však nepovedlo. Když se na to koukám jako hráč mužstva, ve kterém Standa hraje, je jasné, že si přeji, aby zůstal. Protože záchrana by v tu chvíli byla, v uvozovkách, naší. Věřím tomu, že by Standa góly na jaře dával zase. Klidně deset. Teď je nedá za nás, ale třeba v Plzni.

Podaří se takového kanonýra nahradit?
Standa odešel, to je realita. A teď je na vedení, koho místo něj přivedou. A je na trenérovi, aby to dal zase dohromady. A my šlapali jako tým. I bez Standy.

  • kompletní rozhovor naleznete na webu iDNES.cz

 
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu