18.02.2017, Miroslav Fuks

Bílek: Výkon ve druhé půli nám dává optimismus do boje o záchranu

Bílek: Výkon ve druhé půli nám dává optimismus do boje o záchranuVysočina na Slavii předvedla hlavně ve druhé půli sympatický výkon, který by mohl být povzbuzením do klíčových záchranářských bitev. Na posíleného aspiranta titulu však dle očekávání nestačila. Jak utkání na půdě Slavie Praha na tiskové konferenci zhodnotil ochraptělý a lehce nastydlý kouč Michal Bílek?

„Slavia byla hlavně v úvodním dějství fotbalovější, lépe držela míč. My jsme museli být rádi, že jsme i se štěstím přečkali některé šance domácích, přičemž nás podržel gólman Hanuš. Ten dokázal, že je výborný gólman. Mockrát nás podržel na podzim a já jsem rád, že vysokou laťku udržel i po zimní pauze. Ve druhé půli se obraz hry vyrovnal a myslím, že jsme sehráli rovnocenné utkání. Škoda, že sudí penaltovou situaci posoudil nesprávně. Měli jsme nějaké šance, nastřelili jsme tyčku a ideálně jsme nevyřešili některé nadějné situace. Mrzí mne, že jsme kontaktní branku nedokázali vstřelit. Soupeř by poté určitě znervózněl a vývoj utkání mohl být jiný. Prohráli jsme, nicméně výkon ve druhé půli nám dává trochu optimismu do boje o záchranu,“ řekl jihlavský lodivod ve svém úvodním hodnocení. Ten odmítl, že by výkon jeho týmu nějak ovlivnil odložený výkop zápasu s ohledem na výpadek osvětlení stadiónu a elektřiny.

Bílek okomentoval i výkon halfbeků Fulneka a Novotného, z nichž druhý jmenovaný debutoval v nejvyšší soutěži: „Podali slušný výkon. Na pravé straně bohužel nemohl z administrativních důvodů nastoupit Nový, což vyplynulo na povrch dva dny před zápasem. Důvěru dostal Fulnek. Nebyla to pro něj jednoduchá situace, ale rozhodně nezklamal.“

Vysočina v Edenu nastoupila v rozestavení se třemi obránci a dvě útočníky. Hostující kouč byl s praktikováním tohoto systému spokojen: „Nácviku hry se třemi stopery jsme se věnovali hlavně v úvodu přípravy. Pak jsme od toho museli ustoupit s ohledem na marodku mezi obránci. Znovu jsme se k tomu vrátili v generálce a v Liberci a dnes se ukázalo, že takto můžeme hrát. Neříkám tím ale, že stejně se budeme prezentovat i za týden proti Hradci.“

Pozápasové ohlasy tradičně přináší Youtube kanál Ježour TV. Nabízíme slova skvěle chytajícího gólmana Jana Hanuše a ochraptělého trenéra Michala Bílka z tiskové konference.