30.11.2023, Miroslav Fuks

David Oulehla: Silové a vytrvalostní testy ukázaly slušné parametry

David Oulehla: Silové a vytrvalostní testy ukázaly slušné parametryAž dnes fotbalistům FC Vysočina skončil podzim. V zasněžený a promrzlý čtvrtek 30. listopadu se sešli k poslednímu společnému tréninku v kalendářním roce 2023. Na stadiónu v Jiráskově ulici se po zasloužené dovolené znovu sejdou v pondělí 8. ledna odpoledne. Nejen na uplynulé tréninkové dny jsme se zeptali kouče Davida Oulehly.

 

Jakou náplň měly po odehrání posledního mistráku v pátek 10. listopadu?
Určitě jsme po skončení podzimu nechtěli nechat hráče zahálet, takže jsme se 3 týdny věnovali jejich sportovnímu rozvoji a udržení kondiční připravenosti. Hráči v tomto mezibloku absolvovali silové a vytrvalostní testy, které jsme porovnali s jejich výsledky z letního období. Těší nás, že nám ukázaly velmi slušné parametry, kluci se opravu posunuli. Je jasné, že naměřené hodnoty pro nás představují vodítko, na co se zaměřit v zimní přípravě.

Došlo v mezibloku i na doplňkové sporty?
Zpestření představovaly tréninky v hale, kde jsme se věnovali právě dalším sportům. Došlo na futsal, basketbal a další aktivity. Na umělé trávě samozřejmě proběhla modelová utkání mezi hráči stávajícího kádru.

Limitovala hráče nějaká zranění z podzimu?
Zdravotní omezení měli Peřina, Křivánek, Tureček a po návratu z nároďáku i Farka. Takže v jejich případě jsme se soustředili spíše na regeneraci a doléčení, aby od 12. prosince mohli naplno rozjet individuální tréninkovou přípravu.

Do uplynulých tréninkových týdnů jste pozvali i některé dorostence, že?
Ano, tréninky s námi si vyzkoušeli útočník Tomáš Zimmermann a defenzivní hráč Jan Haala. Ten však s námi už na podzim některé jednotky absolvoval a nastoupil též do duelu MOL Cupu. Před námi je teď debata o tom, kteří dorostenci nás do zimní přípravy doplní. Bude to mít samozřejmě vazbu i na uvažované změny v kádru a příchody hráčů na zkoušku.

Hráči během prosince určitě nebudou zahálet, že?
V prvních deseti dnech mají naordinováno úplné volno a regeneraci. Od již zmíněného 12. prosince jim pak startuje individuální tréninkové fáze dle plánů, které jsme jim předali. Zejména u mladých hráčů vnímáme potřebou pracovat na silové složce. Ještě nejsou na úrovni, kterou bychom si představovali.

 
Aktuálně

Organizační informace k utkání s Vyškovem

Už podruhé v tomto týdnu budete mít možnost vidět v akci jihlavské fotbalisty. Bitva s Vyškovem bude okořeněna předzápasovým a naprosto exkluzivním koncertem kapely Highland. Protože však celá akce odstartuje mimořádně v 16.30 hodin, pojí se s ní i určité organizační informace. Níže se dozvíte, jak bude vše probíhat. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu