22.10.2017, Miroslav Fuks

Ocenili jsme odvážný čin novoměstských záchranářů!

Ocenili jsme odvážný čin novoměstských záchranářů!Třetí ročník projektu „VYSOČINA DĚKUJE“ je minulostí. Páteční zápas proti Bohemians si na jihlavském stadiónu nenechalo ujít přes tři tisíce diváků a mezi nimi odhadem 700 členů krajského Integrovaného záchranného systému a jejich rodinných příslušníků či blízkých. Výkopu utkání předcházelo důstojné vyslechnutí české státní hymny a též předání finančních darů dvěma nadacím souvisejících s činností IZS.

 

Nejprve ředitel klubu Jan Staněk a Iva Šebková, vedoucí marketingu a komunikace Vodárenské akciové společnosti, předali šek na 20 tisíc korun na činnost Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Dar přebral generál Drahoslav Ryba, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR a člen správní rady této nadace, jejímž posláním je zlepšit životní podmínky dětem po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby.

Následně fotbalisté prvního týmu předali šek na částku ve výši 10 tisíc korun ve prospěch Nadačního fondu Kryštůfek, jenž poskytuje pomoc dětem, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů nebo personálu urgentních příjmů nemocnic. Šek převzal Jan Svoboda, předseda správní rady nadace, přičemž se tak stalo symbolicky z rukou jihlavského obránce Lukáše Kryštůfka.

Ocenění pro záchranáře

Zápas proti Bohemians si nenechali ujít ani novoměstští záchranáři Petr Kejklíček a Václav Jordán, kteří v závěru poločasové přestávky vystoupili z davu a po zásluze na hrací ploše převzali ocenění z rukou marketingového manažera klubu Miroslava Fukse. Dočkali se tak veřejného poděkování a potlesku na otevřené scéně za odvážný čin, který se udál 22. srpna 2017.

Společně tvoří výjezdovou skupinu rychlé zdravotnické pomoci Nové Město na Moravě a tehdy v sanitce do nemocnice vezli chlapce s lehčím poraněním hlavy. Transport probíhal bez pomoci výstražné signalizace. „Za obcí Kuklík jsme dojeli pomalu jedoucí bílou dodávku, jejíž jízda byla dost zvláštní. Auto jelo chvílemi prostředkem, chvílemi kličkovalo ze strany na stranu. Nejdříve jsme mysleli, že řidič má nějaký zdravotní problém. Vozidlo nešlo bezpečně předjet, pokračovali jsme tedy za ním. Jízda se jevila zcela mimo kontrolu řidiče, v plném proudu byla cyklistická sezóna, tudíž míjel mnoho cyklistů s dětmi. Podezřelé chování řidiče jsme nahlásili hlídce Policie České republiky, nicméně v následující obci Rokytně vůz vyjel mimo silnici a vzápětí se s lehkým smykem vrátil na vozovku,“ vzpomíná Petr Kejklíček.

Na jeho slova navazuje Václav Jordán: „Situace se vyhrotila natolik, že bylo nutné jednat okamžitě. Hrozilo postižení zdraví více osob. Zapnuli jsme výstražné zvukové a světelné zařízení a přinutil jsem tím řidiče dodávky zajet na kraj vozovky. Následně kolega vyběhl ze sanitky, aby zjistil stav řidiče a vyzval ho k odevzdání klíčů od vozu. Překvapený řidič okamžitě uposlechl a vzápětí vyběhl do polí. Po cestě do nemocnice jsme na předem dohodnutém místě předali policistům klíče od zastaveného vozu, natočený materiál a dokumentaci, kterou vždy po těchto mimořádných událostech vyplňujeme. Až později jsme se dozvěděli, že u řidiče dodávky byla naměřena vysoká hodnota alkoholu v dechu. Jsme rádi, že jsme podnapilému řidiči zabránili v jízdě a případným možným nebezpečným či zdraví ohrožujícím následkům jeho jednání. Věřím, že by naši kolegové jednali stejně a necítíme, že by událost byla nijak výjimečná. Přesto si ocenění ze strany FC Vysočina nesmírně vážíme a děkujeme za něj!“

Petr Kejklíček se narodil v Havlíčkově Brodě a jako zdravotnický záchranář působí již 23 let v Novém Městě na Moravě. Jeho mladší kolega Václav Jordán pochází z Nového Města na Moravě a v oboru intenzivní péče pracuje deset let.

fotogalerie z pátečního dění v rámci projektu VYSOČINA DĚKUJE 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu