22.10.2016, Miroslav Fuks

Vysočina děkuje: finanční dar, ocenění pro podplukovníka Cápala i přelet vrtulníku

Vysočina děkuje: finanční dar, ocenění pro podplukovníka Cápala i přelet vrtulníkuVčerejší duel FC Vysočina proti Dukle Praha byl znovu ve znamení projektu „VYSOČINA DĚKUJE!“. Jihlavský klub tímto otevřeně poděkoval všem hrdinům všedního dne, kteří za nás nasazují své životy - hasičům, policistům, záchranářům, městským policistům a vojákům. Pro důležitý duel 11. kola ePojisteni.cz ligy jim uvolnil vstupenky v hodnotě více než 60.000 korun.

 

Při předzápasovém nástupu obou týmů na hrací ploše proběhly dva slavnostní momenty, které orámoval přelet bojového vrtulníku Mi-171š z náměšťské vrtulníkové základny. FC Vysočina na základě sbírky mezi hráči, trenéry a zaměstnanci klubu věnoval finanční dar ve výši 15.000 Kč Vojenskému fondu solidarity. Z rukou ředitele klubu Zdeňka Tulise jej přebral velitel 22. základny vrtulníkového letectva Armády České republiky v Náměšti nad Oslavou pan plukovník generálního štábu Petr Čepelka.

Vzápětí jihlavský klub ocenil podplukovníka Aleše Cápala, velitele 225. letky bojového zabezpečení 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou. Ten je vojákem z povolání již 25 let. Po absolvování studií na Vojenské vysoké škole v roce 1996, která byla zaměřena na leteckou a raketovou techniku a protiletadlovou raketovou techniku, prošel řadou funkcí na různých stupních velení v rámci Armády České republiky. V roce 2011 byl zařazen do organizační struktury 22. základny letectva na pozici velitele 225. praporu bojového zabezpečení, přičemž na této funkci setrvává doposud.

Podplukovník Aleš Cápal se během své kariéry třikrát účastnil zahraničních misí. V letech 2005/2006 působil na pozici zástupce náčelníka zpravodajské skupiny v rámci kontingentu PRT v Afghánistánu, v roce 2007 zastával roli specialisty na oblast Afghánistánu v rámci mise NATO na zahraničním pracovišti Mons a v letech 2007-2010 byl příslušníkem mezinárodních štábů NATO a vojenské diplomacie v zahraničí na pracovišti v Ramsteinu. Poslední zahraniční vojenskou misi představovalo působení na Sinajském poloostrově, kde pplk. Cápal zastával pozici asistenta náčelníka mezinárodního štábu sil a velitele českého úkolového uskupení AČR MFO (Multinational Force and Observers) Sinaj. Mezi hlavní úkoly příslušníků mnohonárodnich sil na Sinaji patří pozorovatelská činnost podél 500 km dlouhé hranice mezi Egyptem a Izraelem a ochrana mezinárodních jednotek a základen před útoky islamistickych skupin.

Podplukovník Aleš Cápal získal řadu medailí za službu v Armádě České republiky a za službu v zahraničí.

  • série fotografií z předzápasového dění - ZDE


 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu