25.03.2020, Redakce

Standa Klobása: Snažím se alespoň být co nejvíce užitečný rodině

Standa Klobása: Snažím se alespoň být co nejvíce užitečný rodiněNejen fotbalový svět v současné době prožívá dosud nepoznané časy a období velké nejistoty. Své o tom ví i útočník Stanislav Klobása, který karanténní stav tráví s rodinou doma v Tišících na Mělnicku. Co si aktuálně nejlepší střelec FC Vysočina i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY myslí o dalším osudu soutěží?

 

Jsem spíše pesimistou. Budu moc mile překvapený, když se soutěž rozjede. Příliš tomu ale nevěřím.

Pokud by se liga nedohrála, tak bys v její historii zůstal zapsaný s devíti brankami jako nejlepší střelec...
Jako každý fotbalista chci hrát ostré zápasy a ligu regulérně dohrát. Klidně i bez diváků. Úplně nejhorší a hodně demotivující by bylo, kdyby byl tento ročník anulován. A to, že bych takto případně vyhrál soutěž střelců, by pro mne byla chabá náhrada.

V současné době se ale góly a body ocitly na vedlejší koleji...
To rozhodně. Hlavní je pro mne zdraví rodiny. Navíc v srpnu očekáváme narození miminka.

Vše zlé je pro něco dobré. Teď si můžeš mnohem více užít rodiny, že?
Logicky teď trávím mnohem více času s pětiletou dcerkou Emou a s o dva roky mladším Standou. A mohu co nejvíce pomoci těhotné manželce. Snažím se být co nejvíce užitečný. Dělám snídaně, jezdím na nákupy, starám se o zahradu, dělám nějaké úpravy v domě. A samozřejmě makám i u rodičů na statku, kde stále práce více než dost. Obsluhuji bagr, krmím krávy, prasata, koně, králíky...

Co si myslíš o vládních opatřeních v boji proti virovému onemocnění?
Řekl bych, že jsme v Česku nákazu podchytili celkem dobře. Uvidíme, jestli se bude ještě více rozšiřovat. Každopádně musíme být všichni zodpovědní a trpěliví.

Kde jste sehnali roušky?
Ušili je společně manželka s babičkou. A nejen pro nás.

Nucená fotbalová pauza mrzí o to více, že přišla krátce po skončení náročné přípravy...
Na konci prosince a zkraje ledna jsme plnili individuální tréninkový plán. Pak jsme dva zimní měsíce tvrdě trénovali, odehráli jsme pouze jeden jarní ligový duel a nastala další fotbalová přestávka. Tentokrát vynucená. Být tak dlouho bez mistrovských zápasů a trénovat pouze individuálně je hrozně náročné a ubíjející. Nikoli fyzicky, ale psychicky.

Jakou náplň má tvůj aktuální tréninkový plán?
Trenér Kučera po nás nechce nic extra náročného. Hlavní je udržet se v rámci možností a domácích podmínek v pohybu. Denně sám běhám k Labi a na dvorku před domem si ordinuji kruhové posilovací tréninky.

Umíš si představit, že byste nastoupili do ligového utkání třeba jen týden po obnovení týmového tréninkového procesu?
Myslím, že jsme kondičně připravení už od zimy a nyní se udržujeme. Pokud to situace umožní, tak by nemělo nic bránit rychlému nastartování zápasového kolotoče. Času bude málo a zápasů ještě zbývá spousta. Zpočátku by se nerozehranost týmů a hráčů jistě projevila na kvalitě zápasů. Hodně by to bylo o dodržování taktiky.

Jsi v kontaktu se spoluhráči?
S klukama si pravidelně píšeme na sociálních sítích. S Tlusťochem a Javorem si voláme. Každý řešíme, co bude dál. Nikdo nic nevíme a jen čekáme. Situace je nepříjemná, ale dá se zvládnout.

Standa Klobása na aktuálním snímku s rodinou

 
Aktuálně

Organizační informace k utkání s Vyškovem

Už podruhé v tomto týdnu budete mít možnost vidět v akci jihlavské fotbalisty. Bitva s Vyškovem bude okořeněna předzápasovým a naprosto exkluzivním koncertem kapely Highland. Protože však celá akce odstartuje mimořádně v 16.30 hodin, pojí se s ní i určité organizační informace. Níže se dozvíte, jak bude vše probíhat. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu