05.01.2017, Miroslav Fuks

Juniorka vstoupila do zimní přípravy pod vedením dua Kadlec - Procházka

Juniorka vstoupila do zimní přípravy pod vedením dua Kadlec - ProcházkaO den dříve, než prvoligové „áčko“, zahájili zimní tréninkový dril fotbalisté v juniorce FC Vysočina. S ohledem na posun hlavního kouče Jana Kameníka k prvnímu mužstvu bylo nutné stanovit nové trenérské vedení týmu. Vedení klubu se nakonec rozhodlo celek svěřit Michalu Kadlecovi, kterého bude v úloze asistenta doplňovat zkušený Pavel Procházka.

 

Josef Matoušek, jenž plnil úlohu asistenta v juniorce v podzimní části, rozšíří realizační tým staršího dorostu. Ten na jaře čekají náročné boje o udržení elitní dorostenecké soutěže, tudíž jsme se rozhodli jmenovat po bok trenéra Kamila Průši dalšího asistenta. Spolu s ním předpokládáme, že tým U19 bude na jaře výrazněji využívat trojici fotbalistů, kteří se dosud připravovali s juniorkou – Martina Svatíka, Ivana Dujmoviće a Amira Mašiće,“ informoval ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Čtyřicetiletý Michal Kadlec na postu stopera oblékal jihlavský dres nepřetržitě od roku 1998 do konce roku 2009. Pamatuje časy dva ročníky v MSFL, nastoupil do 221 zápasů ve II. lize a též odehrál 29 duelů v nejvyšší soutěži. Po skončení profesionální hráčské kariéry se intenzivně začal věnovat trenérské dráze. Vedl mládežnické týmy, byl asistentem v juniorce, na podzim 2014 působil jako asistent Romana Kučery u prvoligového „áčka“ a trenérské zkušenosti získával i během hráčského působení v divizní Staré Říši. Nyní přebírá otěže druhého týmu v hierarchii klubu – juniorky.

Pavel Procházka má za sebou dlouholetou zkušenost u juniorky a dorosteneckých týmů FC Vysočina. Svoji trenérskou dráhu zahájil v Bystřici nad Pernštejnem, ovšem už v roce 2003 se přesunul k jihlavskému výběru U15. V dalších letech postupně vedl oba týmy mladšího dorostu a následně řadu let působil u staršího dorostu U19. Roky 2012 – 2015 strávil u juniorského týmu, s nímž v ročníku 2014/15 dosáhl na velice lichotivou konečnou 6. příčku. Od léta 2015 krátce trénoval mladší dorost U17, protože se od září přesunul k prvnímu celku dospělých. Zde prakticky až do konce loňského roku působil nejprve jako asistent trenéra Milana Bokši, později jako pozorovatel a scout.

Bylo pro Michala Kadlece složité rozhodování, zda přijmout nabídku vést jihlavskou juniorku? Vítá obnovení spolupráce s Pavlem Procházkou?
Nabídkou jsem byl mile potěšen. Chci vedení klubu za tuto šanci poděkovat. Na novou práci se moc těším a chci uspět. Jde o mé první angažmá v pozici hlavního trenéra u dospělého týmu, což beru jako velkou výzvu a příležitost k trenérskému rozvoji. S Pavlem Procházkou se dobře známe a jistě se budeme dobře doplňovat.

Kolik hráčů se od úterý pod vedením trenérské dvojice Kadlec – Procházka připravuje?
V tomto týdnu trénujeme s šestnácti hráči. Nechybí mezi nimi ani Mašić, který po podzimní operaci menisku ještě netrénuje naplno. Samozřejmě nelze vyloučit, že v průběhu zimního bloku některý z hráčů odejde na hostování do třetiligového celku.

Jaký je tréninkový program týmu? Kdy nastoupíte k prvnímu přípravnému utkání?
Připravujeme se v domácích podmínkách, přičemž úvodní blok je samozřejmě zaměřen na kondiční složku. Snažíme se, abychom ji v maximální míře nabírali s míčem u nohy. O fyzické připravenosti týmu a kvalitě tréninku nám hodně řeknou kondiční testy, které proběhnout na počátku února na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celkem sehrajeme osm přípravných duelů, většinou proti třetiligovým týmům. První prověrka nás čeká ve středu 11. ledna ve Vyškově, kdy nastoupíme proti druholigovému Prostějovu.

 
Aktuálně

Starší dorost rozstřílel divizní Ždírec nad Doubravou

Starší dorost U19 dosáhl cenného vítězství, když nadělil pět branek mužskému celku Ždírce nad Doubravou, jenž nastupuje v divizi - 5:1 (2:1). Jedna branka v síti soupeře byla vlastní a o další čtyři se podělili Radek Křivánek, Tomáš Svoboda, Václav Havlín a Mirek Malata. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu