M-soft
 
30.09.2008, Miroslav Fuks

Brno se s Vysočinou domluvilo na transferu Rabušice

Brno se s Vysočinou domluvilo na transferu RabušiceNa trase 1.FC Brno a FC Vysočina Jihlava byl dotažen již více než rok zvažovaný a diskutovaný přestup talentovaného útočníka Michaela Rabušice (nar. 17.9.1989). Člen širšího kádru nové reprezentace U-21 brněnský dres oblékne nejdříve v lednu příštího roku, neboť podzim stráví na hostování v druholigové Vysočině. Jihlavský klub vedle finanční kompenzace získal souhlas s přestupem dvou doposud brněnských hráčů – Martina Dupala a Pavla Simra.

 
Rabušic je odchovancem náměšťské kopané. Do Jihlavy zamířil ve čtrnácti letech a už o tři roky později v sedmnácti letech slavil svoji druholigovou premiéru. Doposud nastoupil do pětačtyřiceti utkání II. ligy, v nichž zaznamenal 5 branek. Za jihlavskou třetiligovou juniorku nastoupil 24 x a připsal si 7 gólů.

 Útočník Pavel Simr (nar. 6.7.1983) se do Jihlavy vrátí už potřetí. Na Vysočině dvakrát úspěšně hostoval a teprve nyní se jeho působení mění v přestup. V dresu prvoligového Brna se nikdy výrazně neprosadil, když nastoupil do sedmadvaceti duelů a vstřelil tři branky. Více času strávil na hostováních – v Mladé Boleslavi, Jihlavě, Bystrci a naposledy ve slovenské Nitře. Jeho druholigová bilance čítá 81 zápasů a 34 gólů, z toho na Jihlavu připadá výborná statistika 39 / 21. Na jeho góly se však jihlavští fanoušci mohou těšit až od zimní přestávky, neboť během podzimu absolvuje nezbytnou operaci oční rohovky.

 Martin Dupal (nar. 5.7.1984) v brněnských barvách též nikdy napevno nezakotvil. Krom jednoho prvoligového startu nastupoval za druholigové „béčko“ a později zamířil na hostování v Drnovicích, Mutěnicích a v Rájci-Jestřebí. Odtud ho v zimě 2008 vytáhla Vysočina, v jejíž dresu se vypracoval do základní sestavy. Ve II. lize si celkově připsal 66 startů a 6 branek.

Doplňme, že na hostování brněnského záložníka Františka Schneidera v jihlavských barvách se nic nezměnilo. Kluby jsou zatím domluveny na jeho působení do 31.12.2008.

 
Aktuálně

Juniorce na Baníku po osmi dnech vyšla odveta

Juniorský tým se po osmi dnech vrátil na půdu Baníku a povedla se mu odveta za porážku 5:1. Posílený jihlavský tým totiž v Ostravě zvítězil 1:3 (1:1), když branky zaznamenali Roman Čáp, Tomáš Smejkal a Daniel Turyna. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu