05.08.2023, Matyáš Fuks

Vysočina veze z Kroměříže cenný bod, když dohrávala v devíti.

Vysočina veze z Kroměříže cenný bod, když dohrávala v devíti.Vysočina nedokázala udržet vedení z prvního poločasu, které se zrodilo po vlastní brance domácího hráče. Po příchodu z kabin inkasovala a ke konci zápasu dokonce dohrávala pouze v devíti hráčích. Odváží si tedy cenný bod za remízu 1:1 (0:1).

KroměřížKroměříž
4.kolo, sobota 5.8.2023, 17:00
1:1
(0:1)

Branky: 46. Cupák – 33. Houser (vla.)
ŽK: 6. Tiahlo – 31. Vedral, 42. Fila, 51. Tureček, 59. A. Pešek, 68. Tonbul, 77. Křehlík, 82. Peřina
ČK: 80, Tonbul, 89. Piško
Rozhodčí: Opočenský – Šafránková, Pfeifer
Diváci: 856
Kroměříž: J.Dostál – T.Matoušek (60. Vyhlíd), Zavadil, Tiahlo, Fulnek – Cupák, Houser (74. Dočkal) – M. Jaroň (74. Chukwudi), Kudela, Jeleček – Chwaszcz. Náhradníci: Gergela – P.Červenka, Stoklásek, Gonçalves.
FC Vysočina: Soukup – T.Svoboda, Vedral, Tonbul, Chytrý (73. Peřina) – A.Pešek, Lacko – Fila (61. Křehlík), Tureček (82. Piško), Selnar (61. Ogiomade) – Araujo-Wilson (73. Tall). Náhradníci: Jágrik – T. Franěk.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla musel udělat jednu změnu po přestřelce s Olomoucí B, když místo Záhradnika nastupuje mladík Chytrý, který si odbyde debut v základní sestavě.

První příležitost utkání měla Kroměříž, když ve 4. minutě vypálil Cupák k tyči, ale Soukup dokázal balon vytěsnit mimo svou svatyni. Vysočina poté zahrávala standardku, kterou přímo nedokázala zúročit, ale k odraženému balonu se dostal kapitán Filip Vedral, který vyslal nebezpečnou tečovanou ránu na domácího gólmana. Ve 12. minutě utkání se ocitl na malém vápně zcela nehlídaný Tureček, který ale ve velké příležitosti selhal a následoval pouze odkop od brány. Další příležitost si dokázala vypracovat Kroměříž a to ve 26. minutě, kdy pálil Jaroň z voleje nad bránu. Ve 33. minutě založila Vysočina útok z levé strany, kdy si střílený centr srazil smolně do vlastní brány domácí Adam Houser – 1:0. Hned na to ale nechybělo k vyrovnání mnoho, po odvráceném centru došlo ke střele z odraženého balónu, který Soukup reflexivně pravou rukou vyrazil slabě před sebe, načež perfektně zapracovala letní posila Emir Tonbul, který zabránil v obležení třech protihráčů téměř jistému gólu. Vysočina tak jde do kabin s jednogólovým náskokem.

Vysočina do druhého poločasu nevstoupila dobře a už ve 46. minutě z malého vápna zakončil Cupák nekompromisně pod břevno Soukupa – 1:1. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden tým si nedokáže vypracovat stoprocentní gólovou šanci. V 76. minutě vybojoval Ogiomade standardní situaci, exekuce se ujal Tureček, který se snažil centrem najít střídajícího Talla, toho ale zradilo zpracování. V 80. minutě fauloval Tonbul domácího střelce Cupáka a po druhé žluté kartě musel do sprch. V 86. minutě se domácí ocitly ve stoprocentní šanci, kdy Dočkala prvně vychytal skvěle chytající Soukup a poté z dorážky nedokázal trefit odkrytou barvu. V 89. minutě Milan Piško stáhl Jakuba Dočkala, jenž by postupoval sám na bránu a uviděl tedy již druhou červenou kartu Vysočiny. Jihlavští si už zbytek zápasu pohlídali a vezou si z Kroměříže bod za remízu 1:1.

4.kolo | Kroměříž - FC Vysočina | 1:1
18.kolo | FC Vysočina - Kroměříž | 0:0