09.08.2023, Matyáš Fuks

Vysočina si veze postup do dalšího kola MOL cupu

Vysočina si veze postup do dalšího kola MOL cupuJihlavští fotbalisté dokázali potvrdit roli favorita a vezou si z půdy divizního Havličkova Brodu postup za vysokou výhru 0:8. Hned třikrát se trefil Mame Tall, po dvou brankách přidal kapitán Filip Vedral a po jedné se trefil Miška, Franěk a Ogiomade.

Havlíčkův BrodHavlíčkův Brod
1.kolo, středa 9.8.2023, 18:00
0:8
(0:2)

Branky: 23. Tall, 32. Tall, 53. Vedral (pen.), 65. Vedral, 76. Miška, 82. Tall, 88. Franěk, 90. Ogiomade
ŽK: 24. Víšek, 50. Dejl – 68. Franěk
Rozhodčí: Bělák – Podaný, Dohnálek
Diváci: 750
Havlíčkův Brod: Konrád – Dejl (87. Pecen), Pabousek, Hloušek, Cakl, Fikar, Válek, Víšek, Novák (87. Balliš), Panský (63. Piskač), Dočkal. Náhradníci: Soukal, Pavlík, Málek, Šimánek.
FC Vysočina: Jágrik – Miška, Chytrý, Sládek, Vedral (71. Haala), Peřina (46. Farka), Ogiomade, Franěk, Vítek, Křehlík (65. Křivánek), Tall. Náhradníci: Trešl - Tureček, Pešek, Fila.
Stanice TV prenosu: záznam

Hlavní trenér David Oulehla se v pohárovém utkání s Havlíčkovým Brodem rozhodl protočit sestavu a dát šanci hráčům, kteří na startu sezony neměli vysoké zápasové vytížení.

Vysočina poprvé zahrozila ve 12. minutě, kdy Křehlík z pravé strany našel nikým nehlídaného debutanta Martina Sládka, který ale z malého vápna trefil pouze domácího gólmana. To ale neplatilo u druhé velké šance Vysočiny z 21. minuty, kdy Křehlík sklepl centrovaný míč hlavou na Talla a ten se již nemýlil – 0:1. V 31. minutě vyslal Miška přihrávku na volného Fraňka, který ještě dokázal vylepšit pozici Tallovi a ten již měl jednoduchou práci a zvýšil tak jihlavské vedení – 0:2. Již dvougólový Mame Tall byl ke konci druhého poločasu velmi blízko hattricku, ale nedokázal usměrnit hlavou míč mezi tři tyče.

Hned z úvodu druhého poločasu Vysočina nepolevila a vybojovala si ve 49. minutě penaltu, kterou chladnokrevně k tyči uklidil kapitán Filip Vedral – 0:3. V 63. minutě se po nepovedeném rohu dostal k míči Franěk a ten poslal nadýchaný centr na Vedrala, jenž se ani napodruhé nemýlí a zvyšuje vedení – 0:4. V 73. minutě došlo k dalšímu navýšení skóre, kdy prvně již třígólový Tall hlavičkoval do levé tyče, ale u dorážky byl nejdřív Matyáš Miška, který dokázal doklepnout míč do brány – 0:5. Ve hře se již v tu dobu pohyboval dorostenec Haala, který si tak odbyl svůj debut v dospělé kategorii. V 80. minutě se výborně hrající Tall dočkal hattricku, kdy obešel havlíčkobrodského gólmana a uklidil míč do odkryté brány – 0:6. Jihlavští ještě poté dokázali zvýšit zásluhou Fraňka a Talla na konečných 0:8. Odváží si tak po velmi dobrém výkonu postup do dalšího kola poháru.

Jak zápas hodnotil hlavní kouč David Oulehla? „ Utkání bylo velmi kvalitní ve skvělé fanouškovské kulise. Hráli jsme trpělivě, kvalitně a z toho vyplývalo hodně šancí na vstřelení branky. V druhé půli jsme to už jen potvrzovali a nakonec je z toho vysoká výhra. Hráče musím dnes za výkon pochválit, soupeř byl velmi běhavý a nepříjemný a proto jsme s předvedenou hrou spokojeni.“  řekl David Oulehla k průběhu zápasu.

A jak viděl individuální výkony hráčů? „ Zase se nám ukázalo, že i ti hráči, kteří hrají méně, tak mají svojí kvalitu a že může hrát prakticky každý, takže vzniká zdravá konkurence. Největší radost mám, že nastoupil poprvé dorostenec Jan Haala, tudíž můžeme vidět, že dobře funguje propojení mládeže s A týmem.“ dodal hlavní kouč.