18.09.2020, Redakce

Vysočina se proti Líšni znovu musela spokojit s remízou 1:1

Vysočina se proti Líšni znovu musela spokojit s remízou 1:1Touha fotbalistů FC Vysočina dosáhnout ve třetím utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na první tříbodový zisk byla velká a viditelná, ovšem na vítězství zase nestačila. Jihlavští mladíci šli sice už v 6. minutě do vedení, když střelu Lukáše Červa tečoval do vlastní sítě Ševčík, ale hosté potvrdili dobrou podzimní formu a dočkali vyrovnání se po hodině hry - 1:1 (1:0). Vzájemný duel tak skončil stejným výsledkem, jako na jaře.

4.kolo, pátek 18.9.2020, 18:00
1:1
(1:0)
LíšeňLíšeň

Branky: 6. Ševčík (vla.) – 60. Szotkowski.
ŽK: 90+3. Horák – 38. Ševčík.
Rozhodčí: Nedvěd – Novák, Šimáček.
Diváci: 849
FC Vysočina: Číž – Horák, Vlček, Štefánek, Svoboda – Červ, Lacko – Peřina (76. Arroyo), Ritter (64. Tureček), Smejkal – Vedral (86. Araujo-Wilson). Náhradníci: Lancman - Pojezný, Růžička, Chok.
Líšeň: Veselý – Jeřábek, Ševčík (C), Bednář – Kučera – Rolinek (46. Machálek), Málek, Matocha (76. Krška), Lutonský – Szotkowski (76. Demeter), Silný (91. Minařík)

Kouč Aleš Křeček nasadil stejný tým, jako do nedělního pohárového utkání proti Vrchovině. A jeho svěřenci mu v úvodu rozhodně spláceli důvěru. Už v 6. minutě šla Jihlava do vedení, kdy do vápna přiletěl střílený centr ze standardní situace, Červ jej zády k brance šikovně prodloužil a stoper Ševčík si kulatý nesmysl srazil do sítě – 1:0! V dalších minutách se hrál náročný fotbal ve velkém nasazení a s řadou nakopávaných míčů i nepřesností. Vysočina zahrozila z několika závarů a standardních situací, při nichž však k ohrožení branky vždy něco scházelo. Ve 21. zahrozila Líšeň, když po Málkově centru hlavičkoval Jeřábek nad branku. O dvě minuty později domácí hodně podržel gólman Číž, který včas vyběhl proti Szotkowskému, čímž mu zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil. Na druhé straně hlavičkoval mimo Štefánek po centru Lacka. Úvodní dějství tak skončila za nejtěsnějšího vedení domácího výběru.

O první vzruch druhé půle se postarala nepřesná střela Peřiny, ovšem další minuty náležely agilní Líšni. Tak si vytvořila územní tlak, standardky a po rohovém kopu z pravé strany se v 60. minutě dočkala vyrovnání. Míč propadl do vápna, kde sice první střelu dokázal Číž výborně vyrazit, ale na dorážku Szotkowského z bezprostřední blízkosti neměl nárok – 1:1. Jihlavě chvíli trvalo, než se z vyrovnání oklepala, ale v dalších minutách se zvedla a tlačila se před branku. Jenže křídelní průnik a následný střílený centr Smejkala skončil jen na vnější spojnici a vedl pouze k rohovému kopu. A o chvilku později Lacko napálil odražený míč nad břevno. V 80. minutě Smejkal výborně potáhl míč, za obranu vysunul Turečka, ovšem jeho střelu z úhlu vytěsnil Veselý na roh. Jenže v 86. mohl brněnský celek vést, neboť Horák namazal, Vlček se srazil se Svobodou a jihlavský odchovanec Demeter byl najednou sám před gólmanem FCV. Číž jej však skvěle vychytal! V 89. minutě se v šanci ocitl Lacko po přihrávce Červa, jenže jeho střela zhruba z penalty byla tečovaná a Veselý s ní neměl žádnou starost. Duel, který mohly vyhrát oba celky, nakonec skončil asi zaslouženou remízou.

4.kolo | FC Vysočina - Líšeň | 1:1