20.04.2012, Jaroslav Wollmann & Miroslav Fuks

V utkání plném zvratů remizovala Vysočina se Zlínem

V utkání plném zvratů remizovala Vysočina se ZlínemFC Vysočina ještě nikdy v historii neporazila Zlín na svém stadiónu a tento komplex trvá i nadále. Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří šli v 5. minutě do vedení. Už o minutu později vyrovnal Jan Halama. Do vedení poslal domácí z penalty Stanislav Tecl. Začátek druhého poločasu vyšel znovu lépe Zlínu, který zásluhou druhé branky Poznara vyrovnal. Dokonce šel i do vedení. Bod pro Vysočinu nakonec vystřelil v 81. minutě Karol Karlík. Do tabulky si tak oba celky připisují po bodu.

24.kolo, pátek 20.4.2012, 18:00
3:3
(2:1)
ZlínZlín

Góly: 6. Halama, 16. Tecl (pen.), 81. Karlík - 5. Poznar, 52. Poznar, 73. Železník.
ŽK: Vaculík, Karlík, Jungr - Kořínek, Pazdera.
Rozhodčí: Paták - Moláček, Dobrovolný.
Diváci: 1790
FC Vysočina: Blažek - Helísek (74. Obert), Tlustý, Halama, Šilinger - Karlík - Vaculík, Kučera (66. Sedláček), Mešanović - Jungr, Tecl
Zlín: Kořínek - Jugas, Malý, Hájek, Pazdera - Motal, Bublák (46. Železník), Polách - Poznar, Bača, Švach (90. Zlatković)

Kouč Roman Pivarník se musel vypořádat s absencí vyžluceného kapitána Stanislava Velického, kterého ve středu pole dle očekávání nahradil Tomáš Kučera. Jinak se vítězná sestava z Opavy nezměnila.

Jedna změna tu však přeci jenom byla – Vysočině se nedařilo v obraně. Už v 5. minutě utkání šli hosté do vedení, když se po několika chybách jihlavské obrany prosadil z malého vápna Poznar po přihrávce Polácha. Jenže o minutu později už bylo zase srovnáno, Šilinger našel po centru od rohového praporku přesně Halamovu hlavu – 1:1. Domácí se tlačili do útoku a snažili se o vedení. Blízko byli ve 14. minutě, kdy připravil pro svého gólmana horkou chvilku Jugas. Centr Vaculíka si málem srazil do brány, naštěstí pro hosty byl Kořínek pozorný. Méně pozorný byl o dvě minuty později, kdy zbytečně fauloval v rohu pokutového území Tecla, který si sběhl pro přihrávku Vaculíka. Sám postižený vzal odpovědnost na sebe a strhl z penalty vedení na jihlavskou stranu – 2:1. Srovnáno mohlo být o 4 minuty později, kdy se Jugas ocitl tváří tvář Blažkovi, ale na zkušeného matadora si nepřišel. Ve 22. minutě připravil Tecl pro Mešanoviće palebnou pozici, ten však z hranice velkého vápna vystřelil mimo. Stejně dopadl ve 27. minutě Karlíkův pokus za hranicí velkého vápna po předchozím centru Šilingera. Zbylé minuty úvodního dějství přinesly ofenzivní fotbal, ovšem bez větších šancí.

Druhou část odstartovala velká šance Mešanoviće po centru Jungra. Jeho pokus však šel těsně vedle. V 52. minutě bylo vyrovnáno. Polách si pohrál s jihlavskou obranou, do vápna uvolnil Poznara a ten se v utkání trefil podruhé – 2:2. Domácí se pokoušeli o odpověď, jenže hlavička Jungra po centru Helíska letěla mimo. Ještě nadějnější byla vyložená šance stejného hráče z 58. minuty, která vzešla z přihrávky Mešanoviće. Jungr se ocitl zhruba na penaltě před Kořínkem, ale překonat ho nedokázal. Mnozí z diváků pak zvedali ruce 69. minutě, kdy se míč ze standardní situace odrazil za vápno na Karlíka, jenž míč trefil náramně, ale těsně vedle. A tak se Zlínu povedl v 73. minutě dokonalý obrat skóre. Po přízemním centru se na první tyči prosadil střídající Železník – 2:3. Napínavý duel plný branek však pokračoval. Domácí v 81. minutě rozehráli standardní situaci, kterou Kořínek vyrazil nedůrazně a tak míč za jeho záda pohotově dorazil Karlík – 3:3. Jihlava byla nakonec k vítězství blíž: šest minut před koncem se na křídle uvolnil Vaculík a nahrál do vápna Jungrovi. Ten si míč přiťukl a napálil břevno. Brankou neskončil ani přímák v 88. minutě po faulu Polácha na Mešanoviće. Vaculík trefil bránu, ale jeho nedůrazný pokus Kořínek lapil. Nezaujatí diváci viděli nesporně atraktivní duel, ovšem fanoušci FC Vysočina nemohli být s remízou spokojeni. Zlínský domácí komplex tak nadále trvá.

10.kolo | Zlín - FC Vysočina | 0:1
24.kolo | FC Vysočina - Zlín | 3:3