08.10.2011, Miroslav Fuks

Vysočina prodloužila vítěznou sérii i ve Zlíně!

Vysočina prodloužila vítěznou sérii i ve Zlíně!Fotbalisté FC Vysočina zvládli velmi těžký a důležitý duel na půdě Zlína na jedničku. V zápase dvou aspirantů postupu byli lepším a aktivnějším týmem a po zásluze se dočkali velmi cenné výhry 0:1 (0:0). O tříbodový import se postaral v 50. minutě proměněnou penaltou Lukáš Vaculík. Brance předcházela gólová střela Marka Jungra, která byla zastavena na brankové čáře rukou. Právě Jungr byl o 18 minut později velice přísně vyloučen.

Diváci: 1950
Zlín: Kořínek - Jugas, Malý, Kubica (69. Hájek), Jelínek - R. Dobeš, Elšík, Švach (73. Polách) - Železník, Bača, Poznar (64. Šrom).
FC Vysočina: Uvarenko - Karlík, Tlustý, Komárek, Šilinger - Gabriel (81. Krutý), Jungr, Velický, Vaculík - Mešanović (73. Kučera), Tecl (90. Sedláček).

Kouč Roman Pivarník vítěznou sestavu nemění. Jedenáctka, která měla za sebou sérii tří výher v řadě, nezměnil ani na horké půdě ve Zlíně. Jeho svěřenci se odvděčili kvalitním a soustředěným výkonem od prvních minut do konce zápasu.

V první šanci se ve 4. minutě zjevil Mešanović, který se šikovně uvolnil na hranici šestnáctky a okamžitě z otočky pálil na branku. Gólman Kořínek byl připravený a míč skončil v jeho rukavicích. Vysočina i v dalších minutách kontrolovala hru a domácí se domácí jen ke spíše propagačním střelám z větší vzdálenosti. Do první zlínské šance se dostal až ve 24. minutě Poznar, který po Motalově centru z levé strany hlavičkoval těsně vedle levé tyče jihlavské branky. Na druhé straně ve 35. minutě z dvaceti metrů vyzkoušel připravenost brankáře Kořínka tvrdou ranou Jungr. Zlínský gólman míč vyrazil. O 2 minuty později zahodil stoprocentní šanci Mešanovic, který po pěkné kombinační akci z úhlu střílel kolem Kořínka, ale těsně minul levou tyč. Další tutovku Jihlavy zazdil ve 42. minutě Komárek, který z deseti metrů pálil jen do brankáře Zlína. V samém závěru první půle měli gólovou šanci i domácí. Zleva pěkně centroval míč do vápna Motal, Poznar ve skluzu ale netrefil míč ideálně.

Klíčový moment zápasu se zrodil pět minut po přestávce. Gabriel u postranní čáry obral o míč Jelínka, odcentroval před branku, kde si míč zpracoval Mešanović a nahrál nabíhajícímu Jungrovi. Jihlavský střední záložník zachoval před dvěma obránci a gólmanem Zlína klid a vystřelil. Jeho pokus tečoval rukou clonící Jugas a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s velkým přehledem proměnil Lukáš Vaculík. Vysočina se tak po několika šancích dočkala zasloužené branky. Za pět minut to mohlo být ze zlínského pohledu ještě horší. Po závaru kolem domácí šestnáctky odcentroval zprava Gabriel a ve vynikající pozici našel Mešanoviće. Ten však hlavičkoval slabě a jen doprostřed branky. Vzápětí z úhlu pálil exjihlavský Bača. Uvarenko jeho pokus vyrazil na roh. To však bylo ze strany Zlína vše. Hosté dobře kombinovali, hrozili z brejků a domácí celek drželi v dostatečné vzdálenosti od své branky. V 63. minutě zahrozil střelou z dálky Velický – jeho pokus brankář Kořínek vyrazil. Další zásadní moment se narodil v 68. minutě. Jungr ve středu hřiště tělem zablokoval a pravděpodobně i fauloval Baču. K úžasu i mnohých zlínských fanoušků od rozhodčího obdržel žlutou kartu. A protože již jednu kartu totožné barvy měl z první půle, tak musel předčasně do sprch. Přestože domácí ožili a vytvořili v jihlavském vápně několik závarů, gólovou šanci si nevypracovali. Navíc Vysočina si i v deseti počínala celkem aktivně a cennou výhru nakonec po zásluze udržela.

10.kolo | Zlín - FC Vysočina | 0:1
24.kolo | FC Vysočina - Zlín | 3:3