16.02.2019, Redakce

Starší dorost rozstřílel divizní Ždírec nad Doubravou

Starší dorost rozstřílel divizní Ždírec nad DoubravouStarší dorost U19 dosáhl cenného vítězství, když nadělil pět branek mužskému celku Ždírce nad Doubravou, jenž nastupuje v divizi - 5:1 (2:1). Jedna branka v síti soupeře byla vlastní a o další čtyři se podělili Radek Křivánek, Tomáš Svoboda, Václav Havlín a Mirek Malata.

FC Vysočina U19FC Vysočina U19
přát., sobota 16.2.2019, 13:00, sestřih
5:1
(2:1)
Ždírec n. Doubr.Ždírec n. Doubr.

Góly: 22. Křivánek, 23. Svoboda T., 62. Havlín, 70. Malata Mir., 73. vlastní - 17.
FC Vysočina U19: Jagrik (45. Lancman) - Svoboda T., Pojezný, Mikuška, Havlín - Trinh (45. Crha) - Křivánek, Trnka L. (45. Shudeiwa), Ritter, Růžička (55. Fila) - Malata Mir.

"V první půli jsme otáčeli nepříznivé skóre v náš prospěch, když se během jedné minuty prosadil Křivánek a Svoboda. Ve druhé půli jsme si vytvořili větší množství brankových příležitostí, po kterých jsme naše vedení navýšili na konečných 5:1. Po hezké individuální akci zakončoval přesně Havlín, následně se trefil útočník Mir. Malata a poslední hřebíček si do vlastní brány zatloukl hostující hráč, které chtěl odvrátit Svobodův střílený centr. Hosté měli také dvě tři možnosti ke vstřelení gólu. Nepodařilo se jim však překonat Lancmana. Dnešní výsledek bych nijak nepřeceňoval. Soupeř pravděpodobně nebyl kompletní a nepůsobil tak kvalitně jako v našich předešlých vzájemných duelech. I přes to jsme dělali hrubé individuální chyby a vytvářeli zbytečné  standardní situace. Kvalitnější protivník by nás za toto určitě potrestal. Musíme stále pracovat na vnímání hloubky a šířky hřiště, když ztratíme nebo získáme míč. V mnoha případech jsme strašně roztažení. Rovněž se dá určitě zlepšit naše kombinační hra a zapojení našich středových hráčů do výstavby po rozehrávce od brankáře a také přenášení těžiště hry. Na druhou stranu bych ocenil přesné křížné míče od našich stoperů, díky kterým se nám dařila křídelní hra, kde jsme se rychlostně prosazovali. Stále však končíme v této předfinální fázi. Finální přihrávka do pokutového území stále není tak přesná, jak bychom si představovali. Z individuálních výkonů bych dnes ocenil Tomáše Svobodu a také Havlína, který na sebe upozorňoval hlavně ve druhém poločase. Mrzí mne zranění Trinha a Růžičky, které jsme museli střídat. Generálku příští týden na půdě Bohemians 1905 pravděpodobně nestihnou. Snad se brzy dají do pořádku a budou tak připraveni na první jarní kolo za čtrnáct dní," okomentoval duel trenér týmu Kamil Průša.