18.08.2006, Jakub Mezlík

Odpor HFK zlomil až projektil Lovětínského

Odpor HFK zlomil až projektil LovětínskéhoVysočina potvrdila svůj výborný vstup do sezóny a připsala si tříbodový zisk i ve třetím kole, když doma zdolala nebezpečný celek 1. HFK Olomouc. Vítězství se však nerodilo vůbec lehce. Vysvobození jihlavským barvám přinesla až 55. minuta, kdy se nádherně z 20ti metrů trefil Michal Lovětínský. Odpor hostí definitivně zlomila až třetí minuta nastavení, kdy se při „power play“ trefil do prázdné brány Vladimír Vácha.

3.kolo, pátek 18.8.2006, 19:00
2:0
(0:0)
1.HFK Olomouc1.HFK Olomouc

Branky: 55. Lovětínský, 90. Vácha. ŽK: Šourek - Ševela, Josefík. Rozhodčí: Szarowski - Handlíř, Drastik. Diváci: 1477.
Diváci: 1470
FC Vysočina: Rzeszoto - Bartoš, Kadlec, Drga, Šourek - Cihlář (86. Demeter), Lovětínský, Vladyka, Veselý (46. Čermák) - Peteřík (72. Vácha), Faldyna.
1.HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Schindler, Josefík, Jurga (81. Korčián) - Spáčil, Škuta, Ševela, Kazár (66. Grim) - Krutý (66. Janeček), Kropáček.

Vysočina do zápasu nastoupila v očekávané sestavě, kde oproti duelu v Hlučíně nahradil Demetera Michal Veselý. Ten tímto nastoupil ve 144 mistrovském utkání za FC Vysočina v I. či II. lize, čímž překonal dosavadního rekordmana Tomáše Kaplana.

Vysočina se na začátku duelu snažila zlomit odpor HFK rychlou brankou, která by přinesla uklidnění a otupila odpor hostí. Slibný začátek sice přinesl několik šancí, ale Peteříkův pokus brankář Doležal vyrazil a po Faldynově přihrávce tentýž hráč v páté minutě minul. Úvodní desetiminutovku pak zakončil parádní střelou Faldyna, jeho volej ale olomoucký gólman chytil. Hosté se postupně začali osmělovat a v 16. minutě se prezentovali útokem ve třech proti jednomu, ale Kropáčkovi se v poslední chvíli zamotal míč mezi nohama. Největší šanci tak hráčům HFK paradoxně připravil domácí obránce Šourek, který trestný kop Olomouce hlavou tečoval na tyč vlastní brány. V první půli tam možná nejvíce zaujal povedený transparent jihlavských fanoušků „Ještě 28 zápasů do 1. ligy“.

Do druhé půle Vysočina nastoupila s jednou změnou v sestavě, kde rekordmana Veselého nahradil debutant v „A“ mužstvu Ivan Čermák. Od začátku poločasu byla Vysočina velmi aktivní a přikovala hosty na své polovině. Nejprve Peteříkova hlavička po centru Čermáka šla nad břevno a v 55. minutě vypukl velmi slušně zaplněný stadión nadšením. Michal Lovětínský se ocitl osamocen zhruba 20 metrů od Doležalovi svatyně a svojí skvělou levačkou trefil míč přesně od tyče do branky – 1:0! Hosté se nevzdali a bojovali až do poslední minuty o bod. V nastaveném čase poslali na rohový kop i brankáře Doležala, to se jim ale vymstilo: Vladykovo odvrácení míče zachytil volný Vladimír Vácha a trefou ze 40ti metrů do prázdné brány pojistil jihlavskou výhru a potrestal olomoucké „power play“.

3.kolo | FC Vysočina - 1.HFK Olomouc | 2:0
18.kolo | 1.HFK Olomouc - FC Vysočina | 2:1