19.08.2011, Jaroslav Wollmann

Místo výhry přišla katastrofa

Místo výhry přišla katastrofaSvěřenci Romana Pivarníka se proti exligovému Ústí chtěli pokusit o reparát za minulé utkání. Vstup jim vyšel na výbornou, už v 1. minutě se prosadil Tomáš Sedláček. Poté však přišla katastrofální patnáctiminutovka, během které se třikrát prosadili hosté. O snížení se mohl postarat Tecl, ale ve svých šancích selhal. Ústí si přichystalo do druhé půle dva góly, domácí však našli přesnou mušku jen jednou, když se prosadil v 74. minutě Petr Dolejš. Vysočina podlehla Ústí nad Labem 2:5.

3.kolo, pátek 19.8.2011, 18:00
2:5
(1:3)
Ústí n. L.Ústí n. L.

Góly: 1. Sedláček, 74. Dolejš - 18. Zachariáš, 25. Brunclík, 32. Vaněček, 50. Vaněček, 64. Holek.
ŽK: Dolejš, Tecl - Brunclík.
Rozhodčí: Nenadál - Gallo, Tacina.
Diváci: 1495
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Filip, Šilinger (46. Cihlář) - Dolejš, Dort, Velický, Vaculík (46. Mešanović) - Tecl, Sedláček
Ústí n. L.: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Zeman - Brunclík, Zachariáš, Martykán, Benčík - Vaněček (55. Veverka), Holek

Kouč Roman Pivarník zhruba čtvrthodiny před utkáním skutečně předstoupil před diváky a sdělil jim základní sestavu. Z té očekávané, která uspěla v Sezimově Ústí, scházel zraněný stoper Martin Komárek. Toho nahradil Petr Filip. Fanoušky jistě potěšila zpráva, že na lavičce seděla nová posila Muris Mešanović.

Další radosti se dočkali hned v úvodu zápasu. Hned z první akce přiťukl Tecl míč do dobré pozice Sedláčkovi, který z malého vápna prudce vystřelil Jeho tečovaná střela šla nad. A z rohu hned domácí vedli. Dort našel nabíhajícího Sedláčka, který v 57 sekundě vstřelil úvodní gól zápasu a zaznamenal tak premiérovou trefu v jihlavském dresu. Aktivita domácího celku pokračovala do 10. minuty, poté však převzalo otěže zápasu Ústí. V 17. minutě domácí propadli na polovině hřiště, Benčík postupoval na Uvarenka, který reflexivně zachránil. Z následného rohu však opět padla branka. Benčík z něj nacentroval přesně na hlavu Zachariáše, který nedostatečně pokrytý neměl problém vyrovnat. Ve 25. minutě přišla další rána pro domácí. Dort fauloval na hranici velkého vápna a z ideální pozice pro přímý kop skóroval Brunclík. O sedm minut později dokonal zmar v obraně domácích Vaněček. Ještě do půle mohl nepříznivě se vyvíjející skóre zmírnit dvakrát Tecl. V 38. minutě stihl udělat Novákovi kličku, ale z velkého úhlu se už neprosadil. Mnohem lepší pozici měl ve 43. minutě, kdy ho krásně vysunul Dolejš, ovšem Tecl Nováka nepřekonal.

Do druhé půle nenastoupila celá levá jihlavská strana v podobě Šilingera a Vaculíka, které nahradili Cihlář a navrátilec Mešanović. Jihlavané začali tlakem a už ve 46. minutě trefil Mešanović tyč, od které se míč dostal k Sedláčkovi. Ten tísněn protihráči nezakončil přesně a důrazně. A tak po rychlém kontru udeřilo na druhé straně, když po centru z levé strany podruhé skóroval Vaněček. Debakl Jihlavy dokonal krátce po hodině hry Holek, který ve vápně nikým nehlídán prostřelil Uvarenka. O kosmetickou úpravu výsledku se postaral po úniku Tecla a jeho přihrávce před prázdnou bránou stojící Dolejš. Na konci utkání tak na barevné informační tabuli svítil hodně nečekaný a frustrující výsledek, který se stal největší druholigovou porážkou v historii klubu vedle dvou dávných domácí porážek od Drnovic v poměru 0:3.

3.kolo | FC Vysočina - Ústí n. L. | 2:5
17.kolo | Ústí n. L. - FC Vysočina | 0:0