17.08.2011, Miroslav Fuks

Extraligový dorost nezaváhal ani ve druhém utkání

Extraligový dorost nezaváhal ani ve druhém utkáníStarší dorostenci jsou i po 2. kole extraligy stoprocentní. Zejména díky kvalitnímu výkonu v první půli zdolali Bohemians 1905 4:1 (3:1). K výkonu ve druhé půli však měl trenér Procházka četné výhrady. Branky stříleli Kliment, Vonásek, Šuta a Masopust.

2.kolo, středa 17.8.2011, 11:00
4:1
(3:1)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Góly: Kliment, Vonásek, Šuta, Masopust
Diváci: 80
FC Vysočina: Pelikus – Dvořáček (64. Maruš), Vonásek, Tvrdý, Urbánek – Masopust, Šuta (63. Klusák), Pedro, Kavka (58. Kelbler), Kliment - Štancl.

Herní převaha FC Vysočina byla patrná od úvodních minut. Obrana hostí nestíhala a mohla děkovat zbrklosti jihlavských střelců v koncovce. V první půlhodině neproměnil hned 4 šance Kliment, dvakrát nesupěl Šuta a jednou skóroval Masopust, ovšem gól nebyl uznán pro offside. Když to nešlo ze hry, tak se jihlavští prosadili ze standardních situací. První roh přesně zakončil Kliment a při druhé se trefil Vonásek. Na 3:0 zvýšil krásnou střelou z velkého vápna Šuta. Hosté však ještě do půle snížili, když se prosadili po průniku středem obrany. Tím předznamenali herní trápení domácího týmu ve 2. půli. „Po úvodním poločase, v němž jsme měli velkou převahu, jsme vyklidili pole a přestalo se nám dařit. Navíc jsme neproměnili další 4 gólové příležitosti. Hosté na druhé straně nastřelili břevno. Na konečných 4:1 zvýšil v 85. minutě Masopust. Do budoucna by nám dnes předvedený výkon nemusel stačit,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.