25.02.2014, Miroslav Fuks

Zdeněk Pecha: Věřím, že se týmu na jaře bude dařit lépe

Zdeněk Pecha: Věřím, že se týmu na jaře bude dařit lépeFotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. Vytvořili jsme proto novou pravidelnou rubriku, která si bude klást za cíl bližší představení reklamních partnerů FC Vysočina. Naše první volba padla na firmu Veřejné stravování Pecha, která sídlí v Jihlavě v Hruškových Dvorech. Dotazy jsme položili panu Zdeňku Pechovi, majiteli společnosti.

 

Jak dlouho už vaše firma podporuje FC Vysočina?
To už je opravdu pár let. O konkrétním čísle jsme teď ve firmě poměrně dlouho diskutovali. Nakonec jsme se shodli na osmi letech.

Co je pro Vás motivem k podpoře fotbalu, potažmo FC Vysočina?
Jsem velkým fotbalovým fanouškem a vlastně sportu vůbec. Jsme sportovně založená rodina a sport je pro nás velmi důležitou součástí života.

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně Váš vztah k nejpopulárnějšímu světovému sportu?
Již od žákovských let jsem fotbal hrával a vlastně si občas velmi rád kopnu do míče i dnes v pokročilejším věku. I když teď raději před velkým hřištěm, dávám přednost malé kopané a nohejbalu.

Navštěvujete zápasy FC Vysočina pravidelně? Byl jste i na některém venkovním ligovém zápase?
Zápasy FC Vysočina navštěvuji pravidelně a občas si rád zajedu i na venkovní utkání mého klubu. Naposledy jsem myslím byl na zahajovacím utkání ročníku 2012/13, které se konalo na stadionu Slavie Praha.

Navštěvujete zápasy české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?
Občas některý obzvlášť atraktivní zápas rád navštívím, ale většinou dávám přednost sledování v televizi.

Sledujete i výsledky dalších týmů FC Vysočina?
Výsledky dalších týmů FC Vysočina samozřejmě vnímáme. Sledujeme výsledky mládežnických týmů, kde v přípravce nastupuje můj vnuk Tobiáš. Zajímají mne i výsledky juniorky.

Jak hodnotíte dosavadní účinkování FC Vysočina v této sezóně?
Abych byl upřímný, tak nejsem úplně spokojený. Od tohoto prvoligového ročníku jsem měl poněkud vyšší očekávání. Ale věřím, že v jarní části soutěže se bude našemu mužstvu dařit lépe. Jsem přesvědčený, že současný kádr výkonnostně má na to, aby Gambrinus ligu udržel.

Který zápas se Vám nejvíce líbil a který Vás naopak nejvíce rozladil?
Velmi se mi líbil zápas doma se Znojmem. A velmi rozladěný jsem byl ze zápasu na Zbrojovce Brno.

Kteří hráči současného týmu náleží mezi Vaše oblíbence?
Mezi mé oblíbené hráče patří stoper Petr Tlustý, útočník Haris Harba, ofenzivní záložník Marek Jungr a levý bek Tomáš Josl. Bohužel musím říci, že dva posledně jmenovaní fotbalisté neměli dle mého názoru v poslední době optimální formu.

Jakého bývalého hráče FC Vysočina byste v jihlavském kádru rád znovu viděl?
Tak mé vnučky, které jsou velkými fanynkami, by asi nejraději znovu v kádru viděli Standu Tecla. S tím souhlasím, ale osobně bych byl rád, kdyby v týmu nastupovali i další odchovanci FC Vysočina – Matěj Vydra, Jan Kopic, Jan Štohanzl a Theodor Gebre Selassie. V létě mne mrzelo, že se klubu nepodařilo udržet Tomáše Radu, který odešel do Slovácka.

Jaký tipujete výsledek nadcházejícího domácí duelu proti Liberci?
Jsem fanoušek a optimista, tudíž samozřejmě tipuji naše vítězství v poměru 2:1.


 
Aktuálně

Oulehla: Kluci šli na hranici svých možností, odvedli maximum

Úsilí fotbalistů FC Vysočina vybojovat tolik potřebné vítězství bylo na trávníku doslova hmatatelné. Ani s pozměněným herním rozestavením však na Vlašim nestačilo. Zrodila se tak remíza, která byla určitě cennější pro hosty. Zvlášť, když přes úhony přečkali možná klíčový moment utkání z 16. minuty. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu