27.05.2014, Miroslav Fuks

Sportovní den FC Vysočina potěšil 120 dětí

Sportovní den FC Vysočina potěšil 120 dětíPod organizační a materiální záštitou FC Vysočina dnes proběhl 12. ročník Sportovního dne pro mentálně a tělesně postižené děti. Uskutečnil se poprvé na stadiónu v Jiráskově ulici a jeho aktéry byly opět děti ze Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra.

 

Hlavním iniciátorem a garantem akce je trenér Josef Vrzáček. Ten ji zahájil společně s ředitelem klubu Zdeňkem Tulisem a členkou představenstva FC Vysočina Jarmilou Vaculíkovou. Slovo si poté vzala i Zuzana Šimková, ředitelka Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. Chvíli poté převzala z rukou Ondřeje Šourka obálku s financemi, které vyčlenili hráči prvního týmu na podporu činnosti školy.

Po úvodním rozcvičení se zhruba 120 dětí nadšeně vrhlo do osmi pestrých disciplín. Ve všech případech platilo, že všichni závodníci ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných. Příjemné dopoledne v pohodové atmosféře plné sportování nepokazil ani déšť, který provázel úvodní čtvrthodinu akce. Příjemnou tečku pro všechny zúčastněné zajistila svačina.

Při zvládnutí disciplín soutěžícím asistovali fotbalisté prvního týmu FC Vysočina Václav Koloušek, Ondřej Šourek, Tomáš Kučera, Jan Kosak, Vojtěch Přeučil a Lukáš Masopust. Na organizaci vydařené akce se dále podíleli zaměstnanci klubu a studenti a studenty fotbalové akademie při SŠOS v Jihlavě.

Sluší se dodat, že se tato chvályhodná akce uskutečnila s podporou firem COMON, Sapeli, HUHTAMAKI, DAFE-PLAST, IP Izolace Polná, McDonald´s, LAPEK, Kostelecké uzeniny, LIDL, ZOO Jihlava, Hitrádio Vysočina, Český rozhlas Region a Reklamní potisk Bulak.

  • fotografie z vydařeného sportovního dne naleznete ZDE

 
Aktuálně

Kučera: Mužstvo ukázalo charakter a silnou touhu po vítězství

Nervová soustava fanoušků, hráčů a hlavně pak trenérů dostala v závěru utkání FCV vs. Líšeň pořádně zabrat! Csaplárova past opět zafungovala, ovšem výhru domácím nakonec nevzala. Ti si ji vzali zpět minutu před koncem hrací doby! Jak ofenzivní bitvu a gólovou přestřelku okomentovali oba trenéři? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu