15.01.2013, Miroslav Fuks

S Vysočinou se připravují útočníci Ovseannicov a Vaněček

S Vysočinou se připravují útočníci Ovseannicov a VaněčekHledání vhodných adeptů na uvolněný post hrotového útočníka FC Vysočina pokračuje. Poté, co neuspělo duo testovaných hráčů Glasnovič – Bjedov přicházejí další dva útočníci – moldavský reprezentant Gheorghe Ovseannicov a mladý útočník Plzně David Vaněček. Poprvé se představí už ve středečním utkání Tipsport ligy proti Slovácku.

 

Tým trenéra Františka Komňackého pokračuje v intenzivním kondičním tréninku. Jak jihlavský lodivod hodnotí dosavadní průběh tréninků? „Příprava probíhá bez větších komplikací a k naší spokojenosti. Využíváme všech dostupných možností k tréninku a pracujeme s širokým kádrem hráčů. Na dobrém průběhu přípravy nic nemění ani současný nástup zimy, s nímž na Vysočině musíme počítat. Jen mne mrzí, že se nám ještě nepodařilo úplně stabilizovat a uzavřít kádr pro jaro. Vyřešeno ještě není především doplnění útoku.“

S kterými hráči počítá pro utkání proti Slovácku? Nasadí opět dvě různé jedenáctky? „Vedle dlouhodobých marodů Sedláčka a Mešanoviće nás omezují drobná krátkodobá zranění některých hráčů, tudíž jejich zdravotní stav zohledníme i při tvorbě sestavy proti Slovácku. Pořád je nás ale dost, tudíž zápasovou minutáž opět rozložíme na 22 hráčů.“

Jaké máte reference na oba nové útočníky – Ovseannicova a Vaněčka? „Vaněček se námi už v úterý trénoval. Jde o mladého perspektivního útočníka, který je hráčem Plzně a v posledních sezónách působil ve II. lize. Uvidíme, jak si povede a zda již nazrál čas k tomu, aby se prosadil v Gambrinus lize, anebo pro něj ještě bude lepší nalézt pravidelné herní vytížení ve II. lize. Moldavce Ovseannicova jsme dnes vyzvedli ve Vídni a měl by se k týmu připojit ve středu ráno. Chceme ho vidět v akci a co nejdříve rozhodnout o jeho případném angažování,“ uvedl Komňacký.

Hrotový útočník Gheorghe Ovseannicov (nar. 12.10.1985) do Jihlavy přijel v úterý podvečer, přičemž se v centru Kraje Vysočiny objevil už podruhé. V srpnu 2011 zde totiž absolvoval testy a gólově se prosadil v modelovém utkání proti juniorce. Svými výkony a pojetím hry zaujal, ovšem sportovní vedení klubu tehdy v konkurenci Tecla či Mešanoviće k jeho angažování nepřistoupilo. Druhý pokus prosadit se do jihlavského kádru přichází nyní.

Sedmadvacetiletý Ovseannicov v Moldavsku nastupoval za klub Olimpia Balti, s nímž na podzim 2010 zasáhl do zápasů Evropské ligy. V posledních třech letech vystřídal hned tři zahraniční kluby – polský MKS Cracovia (jaro 2010), izraelský Ironi Rishon (ročník 2011/12) a podzim 2012 strávil v kazašském klubu Sunkar Kaskelen. Tento velice rychlý a průbojný hráč se pyšní 11 starty v dresu Moldavska, v němž zaznamenal jeden gól do sítě Lotyšska. Na podzim 2012 zasáhl do třech duelů kvalifikace o MS - proti Anglii, Polsku a Ukrajině.

Stodevadesátjedna centimetrů vysoký útočník David Vaněček (nar. 9.3.1991) je plzeňským odchovancem  a v lednu 2010 byl zařazen do ligového kádru. Během roku 2010 měl možnost čtyřikrát nastoupit v zápasech Gambrinus ligy v dresu Viktorie. Jaro roku 2011 strávil v Táborsku, kde však vinou zranění zasáhl jen do 4 utkání. V srpnu 2011 odešel na půlroční hostování do druholigového Ústí nad Labem, kde jeho bilance činila 11 utkání a 2 branky. Shodou okolností obě padly do sítě Jihlavy v nechvalně známém srpnovém duelu, v němž Vysočina na domácí půdě prohrála vysoko 2:5. Ve druhé lize nastupoval i v roce 2012. Ve Vlašimi na jaře 2012 přispěl k záchraně (12 zápasů, 2 góly) a ještě lépe se mu vedlo na podzim v Sokolově. Zde mimo jiné těžil ze spolupráce se svým starším bratrancem a shodným jmenovcem, výsledkem bylo 16 startů a 5 branek v sítích soupeřů. Na startu zimní přípravy se Vaněček vrátil do kádru Plzně a nastoupil v obou úvodních přípravných zápasech, v nichž vstřelil po jednom gólu. V úterý 15. ledna se však hlásil na tréninku prvoligové Vysočiny.

David Vaněček II. v sokolovském dresu.

 
Aktuálně

Začala nová sezona 2021/2022

FC Vysočina Jihlava vstoupila do letní přípravy s novým trenérským týmem Jana Kameníka. Do týmu se vrací staronová posila Lukáš „Zub“ Zoubele. Tým naopak opustil nejlepší střelec předloňské sezony Stanislav Klobása. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu