27.02.2020, Miroslav Fuks

Petr Vladyka: Ve Vysočině to byla nádherná léta

Petr Vladyka: Ve Vysočině to byla nádherná létaAnketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ zná dvojici středních záložníků. Z obrovské konkurence šestnácti výborných střeďáků jste vybrali Jozefa Urblíka a Petra Vladyku. Po Jožovi vám velmi rádi nabízíme rozhovor s populárním špílmachrem „Voloďou“.

 

Petře, zaregistroval jsi, že tato výroční anketa probíhá? Co na ocenění říkáš?
Přestože svůj čas rozhodně netrávím na internetu či sociálních sítích, tak náhoda tomu chtěla, že jsem při hledání fotbalových výsledků na webu Vysočiny narazil na úvodní článek, v němž klub prezentoval do ankety nominované hráče.

Jsem samozřejmě moc rád, že si na mne tolik fanoušků ještě vzpomnělo a hlas mi dali. Těší mne to a velmi jim děkuji.

Jak vzpomínáš na působení v FC Vysočina? V jakém ohledu tě lidsky či sportovně obohatilo?
Byla to nádherná léta. Hlavně ta postupová sezóna nebo vlastní roční účinkování v nejvyšší soutěži. Jihlavské působení mi do života dalo množství nových známých, kamarádů a samozřejmě též zkušeností. A to rozhodně nejen těch fotbalových. S některými bývalými spoluhráči se snažím být nadále v kontaktu. Občas se zadaří, že se i sejdeme. Věřím, že letos klapne nějaké setkání na trávníku nebo při ligovém utkání FCV v mé domovské Chrudimi.

Vybavuješ si nějaký speciální zápas či zážitek v jihlavském dresu?
Nelze zapomenout na poslední rozhodující postupové zápasy s Kladnem, v Pardubicích nebo na finále doma s Kroměříží. V hlavě samozřejmě mám i první ligové utkání Jihlavy na Slavii nebo semifinále Poháru ČMFS na Baníku.

Ale vybavuji si i jiné duely. Například první zápas pod trenérem Pivarníkem na podzim 2002, kdy jsme doma potřebovali zabrat a bodovat s Plzní. Povedlo se to, my důležité utkání vyhráli 2:0 a nastartovali se do dalších zápasů.

Co bys FC Vysočina do dalších let popřál?
Je jasné, že více zpráv mám o týmu v Chrudimi. Přesto Vysočině přeji jen to nejlepší a co nejrychlejší návrat do ligy. V té se zabydlet a vydržet co nejdéle. Chápu, jak nelehký úkol to s ohledem na finance představuje.

Jak se Ti v současné době daří po osobní a fotbalové stránce?
Stále hraji ve Slatiňanech, kde má táta rodinnou firmu. Přes den jsem v zaměstnání a odpoledne seběhnu na hřiště na trénink. Jen už to není Divize, ale pouze I.B třída, kam se oddíl v létě po ekonomických potížích přihlásil. Myslím, že mi to v mých pětačtyřiceti letech už stačí.

Futsal jsem před dvěma lety opustil, když se vedení klubu ve Vysokém Mýtě rozhodlo dále nepůsobit v nejvyšší soutěži. Jenže kluci to nechtěli dopustit, tak se stihli přihlásit alespoň do II. ligy a po roce postoupili zpět mezi elitu. Během podzimu mne znovu oslovili a přesvědčili, abych jim v některých zápasech pomohl. I díky tomu, že ve Slatiňanech kopu jen I.B třídu, jsem souhlasil. Takže teď nepravidelně nastupuji i ve futsalové lize.

Na trenérskou dráhu se ještě nechystám. Mám „béčkovou“ licenci, ale dokud jsem aktivní hráč, tak to s koučováním nechci míchat. Uvidíme, co v tomto ohledu přinese budoucnost.

Jedenáctka dvacetiletí FC Vysočina – pořadí mezi středními záložníky:

1. Jozef Urblík – 291 hlasů – 29%
2. Petr Vladyka – 189 hlasů – 19%

3. Václav Koloušek – 169 hlasů – 17%
4. Michal Lovětínský – 105 hlasů – 11%
5. Marek Jungr – 59 hlasů – 6%
6. Tomáš Kučera – 51 hlasů – 5%
7. Karol Karlík – 34 hlasů – 3%
8. Adam Jánoš – 26 hlasů – 3%
9. Petr Hronek – 19 hlasů – 2%
10. Karel Večeřa – 14 hlasů – 1%
11. Michal Pacholík – 13 hlasů – 1%
12. Filip Dort – 12 hlasů – 1%
13. Petr Šulek – 8 hlasů – 1%
14. Petr Baštař – 4 hlasy – 0%
15.-16. Jiří Gába a Aleš Ryška – 2 hlasy – 0%

 
Aktuálně

Pavel Mazánek: Proti Prostějovu nastoupíme s vírou ve vlastní schopnosti

S větším klidem a se zvýšeným sebevědomím míří fotbalisté FC Vysočina k další velice důležité bitvě v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu 27. dubna se od 10:30 hodin představí na trávníku o záchranu bojujícího Prostějova. Tým exjihlavského trenéra Radima Kučery k domácím utkáním nastupuje v azylu 1.HFK Olomouc. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu