22.02.2009, Miroslav Fuks

Gambrinus liga odstartuje s třinácti bývalými hráči FC Vysočina

Gambrinus liga odstartuje s třinácti bývalými hráči FC VysočinaNa dnešním startu Gambrinus ligy figuruje na soupiskách jednotlivých týmů třináct fotbalistů, kteří v minulosti oblékali dres FC Vysočina. Navíc zde najdeme i čtyři trenéry s jihlavskou minulostí. Další hráči pak působí v nejvyšších soutěžích v zahraničí.

 
Nejvíc „našich“ hráčů nabízí soupiska 1.FC Brno, kde najdeme Františka Schneidera, Michaela Rabušice, Libora Baláže a Karla Večeřu mladšího. Trojice hráčů pak obléká barvy Viktorie Žižkov – Lukáš Vaculík, Josef Hušbauer a Zdeněk Koukal. Ve Zlíně bude o záchranu bojovat zkušené duo Marek Zúbek a Ivo Zbožínek, záchranářské cíle budou mít v Bohemians Praha i David Šimon a Michal Demeter a Slovan Liberec zaměstnává krajní beky Jiřího Lišku a Theodora Gebre Selassieho. Dále za České Budějovice bude nastupovat Pavel Mezlík a za Jablonec bývalý reprezentační útočník David Lafata. Řady prvoligistů v zimě opustili Jan Štohanzl a Pavel Simr (oba se vrátili do FC Vysočina) a Michal Vorel (ze Slavie Praha hostuje v pražské Dukle).

Zapomenout bychom neměli ani na exjihlavské trenéry. Karel Večeřa bude v Baníku Ostrava bojovat o udržení pohárových příček, Aleš Křeček bude v roli asistenta brněnského kouče Beránka usilovat o zlepšení tabulkové pozice 1.FC Brno a Libor Macháček figuruje na lavičce FK Teplice jako trenér gólmanů. Navíc kouč Bohemians Praha Luboš Urban je odchovancem Spartaku Jihlava.

Na závěr dodejme, že v holandské lize nastupuje Milan Kopic (Heerenven), ve slovenské Ondřej Šourek (Žilina), David Čep (Prešov), David Kotrys (Banská Bystrica) a Robert Caha (Dunajská Streda) a v Rumunsku Martin Černoch. Pro zajímavost doplňujeme, že gólman Branislav Rzeszoto v zimě přestoupil z Dunajské Stredy do italského Ascoli hrajícího Serii B.

 
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2019

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2019“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu