11.06.2021, Michal Růžička

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.

Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu.Nejlepší střelec týmu Filip Vedral prodloužil s Vysočinou smlouvu o 3 roky. Autor 7 ligových branek prožil v letošním ročníku jednu z nejlepších sezon v jeho dosavadní kariéře. Původem střední obránce prožil letošní sezonu v pozici hrotového útočníka a popasoval se s novou rolí skvěle! Co všechno na sebe Filip prozradil?

 

„Jsme rádi, že jsme se s Filipem domluvili na novém víceletém kontraktu. Filip je náš odchovanec a velký profesionál. V poslední sezoně si vydobyl velmi důležité postavení v týmu. Přeji mu, a doufám, že ve svém progresu bude pokračovat a pomůže týmu k dalším vítězstvím “ okomentoval prodloužení smlouvy Filipa Vedrala Lukáš Vaculík, sportovní ředitel klubu a člen představenstva.

„Je to pro mě obrovská čest, že mohu působit i nadále ve svém mateřském klubu a velice si vážím, že mi klub důvěřuje. Beru to jako výzvu stát se lídrem týmu. A zároveň to je pro mě další motivace neustále na sobě pracovat a zlepšovat se, abych to v následujících sezonách mohl klubu oplatit vytouženým postupem do první ligy,“ okomentoval prodloužení smlouvy jihlavský srdcař Filip Vedral.

Kdo je Filip Vedral, odkud pocházíš a jak ses dostal k fotbalu?

Pocházím z Jihlavy. Jsem rodilý Jihlavák. K fotbalu jsem se dostal ve 4 nebo 5 letech, kdy mě rodiče přivedli na fotbal do nejmladší přípravky tady na Vysočinu.

V jaké pozici v FC Vysočina Jihlava se momentálně nacházíš?

Momentálně jsem v A – týmu čtvrtým nebo pátým rokem. První trénink jsem absolvoval pod panem Hippem. Nastupoval jsem celou kariéru, jako střední obránce. Až v letošní sezoně ze mě pan Křeček udělal útočníka.

Cítíš se lépe jako útočník nebo stoper?

Momentálně pro mě útočník znamená nový náboj, protože celoživotně jsem obránce. Převážně stoper, ale občas jsem hrál i levého nebo pravého obránce. Teď ten útočník je pro mě nový náboj a cítím se zápas od zápasu lépe a lépe. Takže doufám, že to tak bude i dál a budu dávat více gólů. Vůbec by mi nevadilo, kdybych se na trvalo přetransformoval na útočníka.

Jaký trenér tě ve fotbale nejvíce ovlivnil?

Nejvíce bych zdůraznil asi trenéry v žácích a dorostu. Nejdéle mě vedl pan trenér Průša, kterého jsem měl asi 4 nebo 5 let. Dále pan trenér Kuchta nebo trenér Oulehla. I když toho jsem měl jen krátkou dobu, ale také mě hodně ovlivnil. Pak určitě trenér Vrzáček. Pak bych chtěl poděkovat trenérům z A – týmu, kteří mě vytáhli z juniorky, pánové Hipp nebo Bílek. Pod vedením Michala Bílka jsem absolvoval dvouměsíční zimní přípravu. Určitě chci zmínit i pana Kopeckého, který mě taky vytáhl z juniorky, když jsem se vrátil z hostování v Olomouci. Chtěl bych poděkovat všem trenérům kteří mě vedli v dospělém fotbale – pánům Svědík, Kučera i Křečkovi, který mi dal nový náboj. Poprvé mě prosadil do útoku, kdy několik trenérů před ním to říkalo, že bych se na hrot útoku hodil a pan Křeček byl první, který na mě v útoku vsadil.

Na jaký gól nejraději vzpomínáš?

Nejraději určitě vzpomínám na první gól v profesionálním fotbale. Sice to nebylo za Vysočinu. Bylo to ve Vlašimi proti Vítkovicím. Minulý rok na jaře, kde jsem hostoval. Rád vzpomínám na všechny góly v letošní sezoně, protože to byly moje první góly za Áčko Vysočiny.

Nejsilnější zážitek ve fotbale?

To bych asi dal z roku 2008, kdy jsme se dostali na mezinárodní turnaj do Francie Danone cup. Když jsme z okresní fáze přes republikovou fázi postoupili až na Mistrovství světa v Paříži. Hráli jsme na hlavním stadionu PSG v Parku princů. Skončili jsme tenkrát na 4. místě. Jsem rád, že jsem se mohl turnaje zúčastnit. Byl to neskutečný zážitek si zahrát na tak velkém stadionu, a ještě se umístit v poměrně velké konkurenci pro nás úžasném 4. místě. Samozřejmě vzpomínám na svůj první start za Áčko Vysočiny. Bylo to za pana Svědíka proti Zbrojovce Brno, když jsem nastoupil na posledních 15 minut.

Jaký je tvůj sen?

Můj sen je zahrát si první ligu. Nejlépe samozřejmě kdybych se ji zahrál v dresu Vysočiny, protože Jihlava je pro mě srdcová záležitost, když tady působím od malička. Pokud se podaří, tak se jednou dostat do zahraničí. Nejbližší sen je dostat se s Jihlavou do první ligy.

Kdo je tvůj fotbalový vzor?

Vždycky to byl na stoperu John Terry. Měl jsem rád hráče Chelsea, ať to byl Didier Drogba nebo Frank Lampard. Rád jsem sledoval i Sergia Ramose nebo Gerarda Pique, ale jak jsem se přehodil na útočníka, tak Robert Lewandowski.

Jak trávíš volný čas?

Volný čas mi teď nejvíce bere desetiměsíční štěně plemene Shiba - Inu, takže se snažím trávit hodně času s ním venku. Jinak s přáteli a s rodinou.

Hraješ FIFU? Za jaký tým nejraději?

FIFU už moc nehraji. Když už hraji, tak nejčastěji za Chelsea, protože je to můj nejoblíbenější tým.

Nejoblíbenější jídlo, pití?

Hodně mám rád Italskou kuchyni, pizza, špagety s pestem. K pití nejraději džusy a je jedno jaký.

Tvůj nejoblíbenější film?

Vyloženě nejoblíbenější film nemám. Spíš seriál, a to jsou Přátelé.

Kdo je tvůj nejlepší kamarád z kabiny?

Těžko říct. Já se snažím být s každým kamarád. Já jsem rád, jaká je tam parta. Nejvíce je tam Svoby (Tomáš Svoboda). To je největší vtipkař. Zná Okresní přebor, Comeback, takové ty kultovní seriály, filmy. On je chodící jukebox.

Kdo je největší bordelář v kabině?

Největší bordelář v kabině… Asi bych dal Káju Pojeznýho.

Řekneš nám o sobě něco zajímavého?

No nic moc mě nenapadá. Jsem nejvyšší z kabiny 😊 Něco zajímavého… Třeba to, že jsem chodil pomáhat v koronapauze před rokem. Tak jsem se snažil angažovat i třeba v podpoře životního prostředí. V pauze, kdy se nehrály zápasy, jsem chodil sázet stromky na Pístov, takže to je taková malá zajímavost, jak třeba trávit čas nebo jak pomoci naší budoucí generaci.

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu