20.04.2007, Miroslav Fuks

FC Vysočina zahájila díky Automotive Lighting rekonstrukci travnatého hřiště

FC Vysočina zahájila díky Automotive Lighting rekonstrukci travnatého hřištěVedlejší hrací plocha areálu FC Vysočina Jihlava v Jiráskově ulici se konečně dočká kvalitního trávníku a rozměrů pro republikové soutěže. Díky výrazné finanční podpoře společnosti Automotive Lighting totiž byla na počátku tohoto týdne zahájena jeho celková rekonstrukce. Obnova hřiště probíhá zcela bez finanční podpory jeho vlastníka, kterým je město Jihlava. Stavební práce provádí jihlavská firma PSJ SERVIS.

 
„Dlouhodobě nás trápí nedostatek kvalitních tréninkových hřišť s přírodní trávou, na kterých bychom mohli hrát mistrovské zápasy žáků, dorostu či juniorky. Hlavní travnatá plocha v Jiráskově ulici je totiž v dosti špatném stavu a proto se jí snažíme maximálně šetřit pro zápasy „A“ mužstva. Trávu v areálu Na Stoupách k zápasům využívají čtyři dorostenecké týmy a „béčko“ dospělých, ovšem v areálu často musí ustupovat potřebám atletických závodů. Za této situace pro naše čtyři žákovské týmy k mistrovským zápasům už několik let pronajímáme travnatá hřiště ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou. Právě rekonstrukce plochy v Jiráskově ulici by tuto situaci měla výrazně zlepšit,“ informoval ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis. „Jsme velmi rádi, že jsme v tomto směru našli velké pochopení u společnosti Automotive Lighting, která tyto stavební práce z valné části zafinancuje jako výraz své podpory výchovnému procesu mládeže z celého regionu. Za to jí rozhodně náleží obrovské poděkování všech malých i velkých fotbalistů. Zbývající prostředky nalezneme v rozpočtu našeho klubu. Jsme velmi rádi, že tuto nemalou investici dokážeme zrealizovat bez účasti jihlavského magistrátu a zároveň tak dokážeme zhodnotit městský majetek.“

Úvodní fáze prací obnáší rozorání původní travnaté plochy, demontáž původních střídaček, ochranné sítě, obrubníků a betonových žlabů. Následně bude hrací plocha rozšířena na rozměr 100 x 64 a navíc bude disponovat třímetrovými výběhovými zónami po stranách a čtyřmetrovými za brankami. Tento rozměr umožní konání mistrovských zápasů do úrovně MSFL a extraligy dorostu. Nový trávník bude disponovat automatickým zavlažovacím systémem a z hlavního hřiště na něj bude přesunuta starší časomíra a střídačky. Hřiště bude zprovozněno již v polovině června. 
Aktuálně

Sportovní den FCV pro handicapované děti proběhl už po třiadvacáté!

Těžko uvěřitelných 23 let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub a jeho zaměstnanci poskytují organizační a materiální záštitu pro sportovní den... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu