17.06.2018, Miroslav Fuks

Davis Ikaunieks přestupuje do Jablonce

Davis Ikaunieks přestupuje do JablonceČtyřiadvacetiletý útočník FC Vysočina Davis Ikaunieks přestupuje do týmu 3. celku ligy a účastníka základní skupiny Evropské ligy – Jablonce. Oba kluby se dohodly na přesunu lotyšského reprezentanta a nejlepšího cizince skončeného ročníku HET ligy na sever Čech. V nejbližších dnech se budou ladit detaily hráčské smlouvy.

 

„Davisovi děkujeme za dva roky v dresu FCV. Davis dostal slovo, že mu po sezoně umožníme odejít do klubu, který bude hrát o špičku ligy, nebo do zahraničí. V posledních týdnech jsme vedli jednání s několika kluby. Nakonec jsme se dohodli s Jabloncem, který předložil nejlepší nabídku. Přejeme mu na severu Čech hodně štěstí,“ okomentoval Ikaunieksův transfer ředitel klubu Jan Staněk. V Jablonci jej povede exjihlavský kouč Petr Rada a sejde se v jednom týmu s bývalými hráči FC Vysočina Lukášem Masopustem a Janem Hanušem.

Davis Ikaunieks (nar. 7.1.1994) do Jihlavy přišel před dvěma lety v červnu 2016 z lotyšského FK Liepaja. Talentovaný a pohotový útočník na sebe rychle upozornil, když v první sezóně v české nejvyšší soutěži vstřelil 9 branek a připsal si tři gólové nahrávky. V aktuálně skončeném ročníku si vedl ještě lépe. Deset branek a šest asistencí bohužel za záchranu FC Vysočina nestačilo, ovšem jeho výkony mu vynesly prestižní ocenění pro nejlepšího cizince HET ligy v konkurenci 121 zahraničních hráčů. Stabilní místo získal i v lotyšské reprezentaci.

 
Aktuálně

Podporujte FC Vysočina s CASHBACK CARD! Peníze zpět získáte i v Tescu či Kauflandu!

Už tři roky mohou fanoušci FC Vysočina čerpat výhod klubové věrnostní karty CASHBACK CARD. Díky ní získáte peníze zpět z nákupů u partnerských firem po celém světě a zároveň se tak bezplatně stáváte sponzorem svého oblíbeného klubu! Nadále máte slevu na vstupném a výhodně můžete nakupovat i v Tescu nebo v Kauflandu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu